Jak wstawiać wpisy

Wstawianie nowych postów czyli wpisów jak niektórzy je nazywają, a może prościej aktualności, które pojawiają się na stronie głównej to bardzo prosta sprawa. Trzeba tylko pamiętać o tym, że nie wszyscy mają możliwość dodawania tego typu treści do strony.

Posty mogą dodawać tylko autorzy bloga, czyli osoby, które zostały zaproszone przez administratora do tworzenia treści strony. Takie zaproszenie można uzyskać poprzez wysłanie maila z prośbą do mnie (Konrad - adres poczty chyba jest powszechnie znany) lub do reprezentanta stowarzyszenia Popowiczanie.

Załóżmy, że mamy już możliwość pisania postów i teraz prześledźmy razem proces tworzenia postów w kilku krokach:
  1. Wchodzimy na stronę www.blogger.com i widzimy okno logowanie do usług Google. Podajemy tam te same dane, co podczas logowania do poczty Gmail.
  2. Widzimy teraz listę wszystkich blogów na których mamy możliwość pisania postów. Naszą uwagę skupiamy na blogu "Stowarzyszenie Popowiczanie", a dokładnie na pomarańczowym przycisku (Utwórz nowego posta) po prawej stronie. Po jego wciśnięciu zostaniemy przeniesieni na nową stronę, gdzie będziemy mogli rozpocząć pisanie postów.
  3. W polu "Tytuł posta" wpisujemy oczywiście tytuł naszego wpisu, który powinien odpowiadać jego treści i jednocześnie powinien być w miarę krótki. Poniżej widzimy menu nawigacyjne pozwalające nam na zmianę kroju pisma (pogrubienie, pochylenie, podkreślenie lub skreślenie), zmianę koloru tekstu, wstawianie linków, obrazów, filmów oraz dodawanie punktowania i numerowania.
  4. W polu tekstowym pod menu wpisujemy treść posta. Pamiętajmy o tym, że będzie on wyglądał nieco inaczej niż teraz go widzimy. Jeśli chcemy przekonać się jak zobaczą go inni należy nacisnąć przycisk w menu u góry po prawej stronie.
  5. W tym samym miejscu znajdują się także przyciski: - pozwalający na zapamiętanie pisanego posta, bez jego publikacji w internecie. - zamykający stronę edycji i pozwalający przejść do innych czynności na blog. No i na końcu pomarańczowy przycisk , który przesyła nasz tekst na stronę i pozwala widzieć go czytelnikom.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza