19 kwietnia 2016

"Popowiczanie" mają swój hymn

Stało się! Stowarzyszenie "Popowiczanie" ma tekst piosenki o sobie, a właściwie nawet trzy, bo tyle tekstów zgłoszono na konkurs z okazji imienin Krystyn, kliknij tutaj: Imieninowy konkurs literacki.

Szacowne jury składające się z czterech Krystyn, zobacz zdjęcia poniżej, w tajnym głosowaniu zadecydowało, że zwyciężył tekst, którego autorką jest Ania, sympatyczka stowarzyszenia "Popowiczanie" (jej zdjęcie jest obok). Ten sam tekst wybrały w tajnym głosowaniu uczestniczki dzisiejszego spotkania. Zatem zwycięstwo Ani jest podwójne.

Autorkami dwóch pozostałych tekstów piosenek o Popowiczanach są Janina "od Parku Zachodniego" (kliknij tutaj: Park Zachodni i zaduma) i Anka "od rymowanki" (kliknij tutaj: Spacer z "rymowanką" Anki).

Ania, laureatka konkursu, poznała Popowiczan rok temu na zorganizowanym przez Danę spacerze z Leśnicy do Lasu Mokrzańskiego (zobacz zdjęcia w galerii). Na tej podstawie bardzo trafnie opisała Popowiczan w swoim tekście i w ten sposób trafiła do ich serc. Aniu, bardzo dziękujemy! Jesteś wspaniała! Liczymy, że razem z nami będziesz śpiewać nasz hymn.

Oto zwycięski tekst Ani (jest też umieszczony w zakładce "O nas"). Hymn można śpiewać z podkładem muzycznym piosenki "My wrocławianie" Waligórskiego i Skanii.

Hymn Popowiczan

Popowiczanie, Popowiczanie,
jesteśmy razem, niech na zawsze tak zostanie,
w tym nasza radość, nasza siła,
dobry humor, wigor w nas,
Popowiczanie, nasz czas.

Popowiczanie, Popowiczanie,
choć słabsze ciało, duch w nas wielki niesłychanie,
więc się radujmy i szanujmy i wspierajmy póki czas,
na twarzy uśmiech, w sercach spokój,
to jest statut nasz.

Popowiczanie, Popowiczanie,
serdeczne więzi wzmacnia w nas wspólne działanie,
jesteśmy dumni i szczęśliwi,
tyle jeszcze życia w nas,
Popowiczanie, nasz czas.

A oto kilka zdjęć z dzisiejszej uroczystości, w tym obiecane zdjęcie jury w trakcie pracy i z zwyciężczynią konkursu (kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć). Więcej zdjęć jest w galerii w MENU (kliknij tutaj: Galeria Popowiczan).


 4 komentarze:

 1. Witajcie wspaniali - Popowiczanie,
  piękny hymn, piękne zdjęcia, zapewne spotkanie było równie niezwykłe co uroczyste! Bardzo serdecznie gratuluje Wam kochani świetnej zabawy, dystansu do życia i tej spontanicznej radości. Życzę niech to się nigdy nie zmieni a tylko wzrasta jeszcze bardziej i cieszę się razem z Wami. Pozdrawiam serdecznie Majka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Majko,

   dziękuję, że jesteś myślami z nami, ale kiedy się spotkamy?

   Co wolisz: wspólny piknik naszych stowarzyszeń nad Odrą czy spacer z Leśnicy do Lasu Mokrzańskiego?

   Popowiczanka

   Usuń
  2. Jestem zaszczycona miłym zaproszeniem, dziękuję bardzo. Chwilowo mam ograniczenie zdrowotne, ale przyszłość należy do nas. Odezwę się i pa majka

   Usuń
  3. Majko, dużo zdrówka! Do zobaczenia.

   Popowiczanka

   Usuń