26 listopada 2017

Seniorzy w Firleju - kontynuacja


Popowiczanka dzięki "Bojurkowi" znowu była w Firleju na specjalnym koncercie dla seniorów. O "Wrocku Klasycznie" pierwszy raz pisała na blogu w czerwca 2017, kliknijcie: Wrocek klasycznie. Jest to bardzo cenna inicjatywa, finansowana przez Gminę Wrocław. Seniorzy są bardzo zadowoleni.

Koncerty odbywają się raz w miesiącu w czwartek o godzinie 17:30 w Klubie Firlej przy ulicy Grabiszyńskiej. Następny koncert będzie w Firleju w czwartek, 7 grudnia 2017. Koncert będzie miał charakter mikołajkowy. Zdjęcia do wpisów  o koncertach robi zawsze "Bojurek". Tym razem też.

W styczniu koncertu nie będzie. Za to w lutym 2018 koncert będzie w bardzo dużej sali (na 500 osób) na Politechnice. Zainteresowanie koncertami jest tak duże, że sala w Firleju nie wystarcza. Osoby zainteresowane otrzymywaniem komunikatów o koncertach powinny wysłać sms na numer: 695 595 030 411. Seniorzy mają wstęp wolny! Wymagany jest kontakt z koordynatorem i trzeba zapisać się u niego na listę. Koordynator: Zbigniew Czekalski, email: seniorwrocek@wp.pl , tel. 609 145 720.

Na listopadowym koncercie nie było Kabaretu Elita, profesora Bednarka i artystek z Capitolu, tylko wystąpił Wrocławski Teatr Piosenki, kliknijcie: Wrocek klasycznie - 23 listopada 2017. Dyrektorem artystycznym teatru jest Bogusław Klimsa, kliknijcie tutaj: Wrocławski Teatr Piosenki.

Spektakl nosił tytuł "Szlagiery Szampańskiej Ery", kliknijcie: Spektakl. Gośćmi programu byli Jolanta Chełmicka, Anna Dreko, Tomasz Kwietko – Bębnowski, Krzysztof Tysnarzewski i Jan Węglowski. Artyści wykonali szlagiery z lat 20-30-tych minionego wieku.


Koncert zaczął i zakończył Jerzy Skoczylas z Kabaretu Elita. Po koncercie Popowiczanka kupiła jego tomik "Elita. Nie tylko kabaret" z roku 2012, który na aktualności nic nie stracił (ma w nim dedykację Skoczylasa). Chciała jeszcze raz przeczytać wiersz "Rozgłośnia dobrych wiadomości", którym Skoczylas zaczął koncert. Wiersz zaczyna się tak:

"Człowiek wśród praw, które posiada i praw, do których chęci rości powinien także się domagać zwyczajnie ...  prawa do radości. "


Czy pamiętacie "Kurną chatę"? Była wykonana na jubileuszu Elity w Operze, kliknijcie: Kurna chata. Popowiczanka jest przekonana, że nie znacie piosenki Jana Kaczmarka "Brzydka Kryśka", o brzydkiej Kryśce, która na dancingu nie zatańczyła żadnego kawałka, choć tańczyć umiała, że hej, hej. Popowiczanka tej piosenki nie znała, kliknijcie: Brzydka Kryśka.

Postscriptum. Tym, którzy zapomnieli, że Popowiczanka bywa pod "Żółtym Parasolem", przypominam ten link (kliknijcie): Wirtualna Kultura 60 plus - blog: Ostatnio Popowiczanka na "wirtualnej kulturze" napisała o wrażeniach ze spotkania Grupy Dialogu Społecznego ds. Uzależnień, kliknijcie: Analogowi czy cyfrowi seniorzy?.

2 komentarze:

 1. Świetne informacje, natychmiast ściągnęłam sobie na pulpit. Wielkie dzięki Krysiu. I co my byśmy bez Ciebie kochana dziewczyno poczęli?
  Dobrze że mamy taką Krysię Wspaniałą. Dzięki wielkie, dzięki! Buziaki i pa ms

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Majko, na "Wrocku Klasycznie" byłam już trzy razy. Za każdym razem godzina relaksu w bardzo miłej atmosferze i okazja do spotkania seniorów z całego Wrocławia.

   Popowiczanka

   Usuń