02 stycznia 2018

Turystyczna atrakcja Wrocławia

Kolejkowo to jest to, co podobno lubią we Wrocławiu zwiedzać niemieccy turyści. Tak wynika z rankingu turystycznych atrakcji Wrocławia podanego na stronach Tripadvisor, kliknijcie tutaj: Atrakcje Wrocławia według turystów niemieckich oraz tutaj: Sterowniki i inne atrakcje.

Popowiczanka postanowiła sama sprawdzić, dlaczego Kolejkowo znalazło się na wysokim ósmym miejscu wrocławskich atrakcji według tego rankingu:

 1. Rynek
 2. Wrocławskie Krasnale
 3. Ostrów Tumski
 4. ZOO i Afrykarium
 5. Ratusz
 6. Panorama Racławicka
 7. Katedra
 8. Kolejkowo
 9. Fontanna Multimedialna
 10. Kościół św. Elżbiety.
Kolejkowo to nie tylko makieta kolejowa. Są w nim też atrakcje turystyczne Dolnego Śląska. Ciekawa jestem, czy je rozpoznacie na zdjęciach poniżej.

Kliknijcie tutaj: Kolejkowo - makieta kolejowa, żeby m.in. przeczytać to:

" Wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka. W drugiej części oglądamy Karpacz oraz Śnieżkę z wiernie odwzorowanym obserwatorium astronomicznym na szczycie. (...)

Dwunastu modelarzy pracowało nad makietą dwa lata. Tylko budowa budynku Dworca Świebodzkiego (czyli gmachu, w którym znajduje się makieta) zajęła ekipie dwa miesiące. Zależało im na odwzorowaniu każdego detalu. Zanim rozpoczęli pracę nad miniaturą szukali dokumentacji, fotografii, szkiców.
"

Kolejkowo jest na terenie dawnego Dworca Świebodzkiego:

Jest czynne codziennie w godzinach 10-18. Ulgowy bilet kosztuje 15 zł.

Popowiczanka wybrała się do Kolejkowa z Tosią  i Bacą. Są oni na zdjęciu w towarzystwie Klaudii, która oprowadzała ich po Kolejkowie. Tosia robi przepiękne zdjęcia (możecie na blogu podziwiać zimę w obiektywie Tosi), a Baca zna się na pojazdach szynowych i lubi chodzić na premiery do naszej Opery, kliknijcie tutaj: Baca na premierze w Operze. Popowiczanka dobrze wiedziała z kim do Kolejkowa wybrać się.

O wrażeniach z Kolejkowa trójki przyjaciół dowiecie się już wkrótce z następnego wpisu. Na zachętę oto kilka zdjęć zrobionych przez Tosię:
Wrocławskie Kolejkowo ma konkurencję w Gliwicach, kliknijcie tutaj: Kolejkowo Gliwice. Niestety gliwickie Kolejkowo ma większą powierzchnię wystawową niż wrocławskie. Za to wrocławskie Kolejkowo ma najdłuższe tory w Polsce. Kliknijcie tutaj: Wirtualny spacer po ulicach Kolejkowa we Wrocławiu.

2 komentarze:

 1. Bardzo dobry opis kolejkowa,ale trochę mało zdjęć kolejek będących w ruchu.Włożono w tą wystawę ogrom pracy
  Dobrze że Pani Redaktor wpadła na pomysł umieszczenia tej wystawy na blogu.Zachęcam wszystkich miłośników kolei i nie tylko do jej zwiedzania.Czytelnik bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi Czytelniku, więcej zdjęć torów i pociągów będzie wkrótce w następnym wpisie na blogu.

   Popowiczanka

   Usuń