13 stycznia 2018

Zamiana ról


W pewien styczniowy nie-zimowy wieczór Popowiczanka wpadła na genialny pomysł "zamiany ról". To czytelnicy bloga mogliby ją informować, co we Wrocławiu dzieje się, a nie ona ich. Dla ułatwienia na początek mogłaby im podpowiadać, co od nich chciałaby dowiedzieć się. Na przykład, Popowiczanka chciałaby się od czytelników bloga dowiedzieć:

Popowiczanka jeszcze raz chciałaby to wszystko przeżyć. Gdy skończyła się "Europejska Stolica Kultury", kliknijcie tutaj: "Niebo" już za nami, to Popowiczance jakoś trudniej zaskoczyć czymś czytelników bloga. W tym roku nawet nie może zgadnąć, jakie filmy mogą dostać Oscara. Nie wierzy, że Oscara dostanie "Twój Vincent", mimo żółtej marynarki, kliknijcie tutaj: Żółta marynarka, chociaż nie zdziwiła jej nominacja filmu do Oscara.

W poprzednich latach Popowiczanka miała więcej szczęścia. Czy pamiętacie, że polecała Wam Moonlight, kliknijcie: Oscarowe światło księżyca? Film ten bardzo Popowiczance podobał się i słusznie, bo Oscara dostał, kliknijcie tutaj: Oscary 2017. Słusznie też polecała w roku 2016 film "Zjawa", kliknijcie: "Zjawa" - czy to film dla kobiet?. W zeszłym roku duże wrażenie zrobił na Popowiczance film Łoźnicy "Łagodna", ale nie jest to film łatwy w odbiorze, kliknijcie: Łagodna - zwiastun oraz tutaj: Łagodna.

Na platformie "go.wroclaw" dzisiaj poleca się seniorom takie imprezy, kliknijcie: Imprezy dla seniorów. Jest wśród kilka propozycji z Muzeum Pana Tadeusza, a wśród nich ta: (kliknijcie) Środy nad książką w Ossolineum.

Na imprezach w CeTa i Mediatece Popowiczanka dawno już nie była. W dniach 5-9 lutego 2018 w Centrum Technologii Audiowizualnych będą bezpłatne pokazy słuchowisk multimedialnych dla uczniów. Słuchowiska powstały na podstawie legend dolnośląskich i zostały zrealizowane wspólnie z młodzieżą z Dolnośląskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu oraz z gościnnym udziałem znanych aktorek i aktorów. W weekend 10-11 lutego w pokazach może wziąć udział każdy, kliknijcie tutaj: Zasłyszajki wrocławskie. Natomiast w Mediatece 25 stycznia 2018 o godzinie 18 będzie prelekcja, kliknijcie tutaj: Oderwać się od ziemi... czyli spotkanie z Piotrem Strzeżyszem.

Z książkami jest trochę lepiej. Popowiczanka mogłaby czytać książki z listy opublikowanej niedawno przez pewnego byłego amerykańskiego prezydenta. Tylko gdzie te książki zdobyć? Dlatego na razie musi się zadowolić książką: P. Wohlleben, Sekretne życie drzew - może kiedyś o niej coś napisze. Zanim to zrobi obejrzyjcie wykład Witolda Szumarskiego o magii drzew, kliknijcie: Magia drzew.

Na zakończenie zagadka: Gdzie we Wrocławiu wybudowano dom, który jest na zdjęciu na początku wpisu?

2 komentarze:

  1. Dom-zagadka,prawdopodobnie biurowiec,jest przy ulicy Piłsudskiego,przylega do Capitolu.

    OdpowiedzUsuń