18 września 2016

Centrum Historii Zajezdnia

W czasie deszczu dzieci się nudzą, ale nie my seniorki. My tzn. Marysia i ja Popowiczanka. Nie mogłyśmy w piątek być na otwarciu "zajezdni", ponieważ zaplanowałyśmy wizytę w Salonie Profesora Dudka. Dlatego dopiero w sobotę (niestety w deszczu) dotarłyśmy na ulicę Grabiszyńską 184, gdzie jest już czynne Centrum Historii Zajezdnia, kliknijcie tutaj: Centrum Historii Zajezdnia.

To niezwykłe i wzruszające muzeum powstało na terenie historycznej zajezdni autobusowej nr 7 we Wrocławiu, w której w roku 1980 rozpoczął się strajk MPK. Relacja z otwarcia "zajezdni" jest opublikowana tutaj, kliknijcie: Otwarcie Centrum Historii Zajezdnia. Pierwszego dnia wystawę obejrzało 1000 osób.

Mam dla Was bardzo dobrą wiadomość: dzieci do lat 6 i seniorzy 60+ mają wstęp wolny na wystawę główną pt. „Wrocław 1945-2016”. Tutaj jest cennik i godziny otwarcia centrum, kliknijcie: Cennik.

Wystawa składa się z dwóch części. Główna część jest na poziomie zerowym, a część dotycząca historii Solidarności na poziomie minus 1. W holu głównym jest mały bar i miejsce do odpoczynku. Jest to dobra wiadomość, bo na zwiedzenie wystawy potrzeba podobno trzech godzin.

My z Marysią byłyśmy krócej, bo na dokładne przeczytanie wielu informacji, oglądanie zdjęć i filmów wybierzemy się jeszcze raz. Czasami trudno uwierzyć, że pewne przedmioty i wydarzenia wiążące się z własnymi przeżyciami to już historia.

 Oto trochę zdjęć z tej wystawy, kolejność jest przypadkowa (kliknijcie, żeby je powiększyć):

0 komentarze:

Prześlij komentarz