Właśnie w tym centrum odbyło się kolejne spotkanie w Salonie Profesora Dudka. Gościem specjalnym był Krzysztof Mroziewicz - dziennikarz, redaktor, pisarz, ambasador, trzykrotny laureat telewizyjnej nagrody "Wiktor", kliknijcie tutaj: Krzysztof Mroziewicz - wikipedia.
Spotkanie prowadziła dr hab. Urszula Glensk z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, kliknijcie tutaj: Urszula Glensk - wikipedia oraz tutaj: Instytut Dziennikarstwa UWr. Przedstawiła sylwetkę gościa specjalnego i krótko omówiła jego bogaty dorobek wydawniczy (kliknijcie: Lubimy czytać - Krzysztof Mroziewicz).
Jak myślicie, czy wypada w towarzystwie w Anglii opowiadać dowcipy? A może lepiej cytować limeryki? O polskich limerykach możecie poczytać tutaj, kliknijcie: Polska strona limeryków.
A czy znacie definicje dyplomacji? Jedna z definicji podanych przez Krzysztofa Mroziewicz jest taka: "Dyplomacja to sztuka unikania konfliktów". Inne definicje są podane tutaj, kliknijcie: Słownik PWN - dyplomacja. Jeśli chcecie pogłębić wiedzę na ten temat, to możecie się zapisać na Europejską Akademię Dyplomacji, kliknijcie tutaj: Europejska Akademia Dyplomacji.
Po przerwie, w trakcie której uczestnicy spotkania w Salonie Profesora Dudka jak zwykle jedli m.in. przepyszny chleb ze smalcem przywieziony przez Franciszka Oborskiego (kliknijcie tutaj: Salon Profesora Dudka wczoraj i dziś), dyskusja dotyczyła nie tylko dyplomacji i humoru, ale też Indii, w których Krzysztof Mroziewicz spędził 18 lat i napisał wiele interesujących książek o nich. W trakcie dyskusji zastanawiano się, czy jest cywilizacja indyjska, dlaczego tyle kobiet w Azji pełni ważne funkcje, np. premierów, itd.
Nie zabrakło też polskich akcentów. A to z powodu Księgi IV "Pana Tadeusza": Dyplomatyka i łowy. Dzięki temu dowiedziałam się na spotkaniu, co Cyprian Norwid myślał o "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza. O tym możecie poczytać tutaj, kliknijcie: Fragmenty listów Cypriana Norwida.
0 komentarze:
Prześlij komentarz