21 stycznia 2017

Popowiczanki na Ołbinie

Mało osób wie, że kiedyś należałam do spółdzielni mieszkaniowej, która miała zabudować skrzyżowanie ulic Nowowiejskiej i Jedności Narodowej. Budowa była tak opóźniona, że byłam zmuszona przenieść się do innej spółdzielni mieszkaniowej.

Sentyment jednak jakiś w moim sercu chyba został, skoro wybrałam się z Kazią, żeby posłuchać kolęd w wykonaniu Chóru Kameralnego Ostinato i Zespołu Wokalnego Unity w bibliotece Grafit niedaleko skrzyżowania tych ulic.

O obu zespołach już na blogu pisałam, kliknijcie tutaj: To trzeba zobaczyć i usłyszeć. Chór Kameralny Ostinato działa przy Radzie Osiedla Ołbin, a Zespół Wokalny Unity jest z Oleśnicy. Zaprezentowano bardzo ciekawy zestaw kolęd polskich i z innych krajów. Słuchało się tego z dużą przyjemnością. Publiczność też śpiewała. Było bardzo sympatycznie.


Uroczysta Gala Osiedla Ołbin była zorganizowana przez Radę Osiedla Ołbin, kliknijcie tutaj: Rada Osiedla Ołbin. Wzięło w niej udział wiele osób, w tym m.in. zaproszeni przedstawiciele Departamentu Spraw Społecznych i Biura ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta  oraz przedstawiciele lokalnych szkół, kościołów, stowarzyszeń i fundacji. Nowoczesna biblioteka Grafit idealnie nadawała się na taką imprezę.


W pierwszej części przedstawiciele miasta wręczali nagrody i wyróżnienia przyznane przez Radę Osiedla Ołbin lokalnym liderom projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO) oraz lokalnym organizacjom pożytku publicznego. W drugiej części był koncert chórów, a na koniec strzelały korki od szampana, a stoły uginały się od słodkości. Było super!


Kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć. Niestety dla podkreślenia nastroju światło było przytłumione, co ujemnie odbiło się na jakości zdjęć.
 
I znowu zazdroszczę. My na Popowicach nie mamy takiej nowoczesnej biblioteki, w której można organizować duże imprezy integrujące mieszkańców. Mamy co prawda Klub Osiedlowy Tęcza, ale on ma inny charakter, kliknijcie tutaj: Klub Osiedlowy Tęcza. A czy mamy równie zaangażowanych lokalnych działaczy i radnych jak Ołbin?

Jeden z działaczy z Ołbina z dumą mówił o "podwórku" i zachęcał do wzięcia udziału w warsztatach dotyczących nowej edycji WBO. O podwórkach na Roosevelta pisałam tutaj (kliknijcie): Kultura podwórkowa, a o projektach WBO tutaj (kliknijcie): Wrocławski Budżet Obywatelski - WBO 2015 .

Pamiętajcie: projekty do WBO 2017 można zgłaszać do 17 lutego 2017, kliknijcie tutaj: Terminarz WBO 2017.  

1 komentarz: