11 lutego 2017

Oscarowe światło księżyca

Mam wiele filmów do obejrzenia. Wśród nich jest film, którego polska premiera będzie 17 lutego 2017, kliknijcie tutaj: Moonlight - filmweb.

Przedpremierowa projekcja filmu była 6 lutego w DCF (Dolnośląskie Centrum Filmowe), kliknijcie tutaj: Moonlight w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w DCF. Chyba domyślacie się, że na ten sens nie wybrałam się, bo jaka seniorka chodzi do kina o 20-tej!

Poniedziałkowy Dyskusyjny Klub Filmowy w DCF w lutym prezentuje kandydatów do Oscara, oczywiście o godzinie 20-tej, kliknijcie tutaj: Oscary w DKF. Jeśli nie gotujecie we wtorki obiadów, to możecie się w każdy wtorek wybrać się do Filmowego Klubu Seniora o godz, 12, kliknijcie: FKS w DCF. Bilety są tylko po 10 zł.

Moonlight jest to film o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca. Sceny z polskiego zwiastuna są dla mnie wstrząsające, kliknijcie tutaj: Moonlight - zwiastun. Film jest nominowany do Oscara w ośmiu kategoriach. Czy ma szanse w rywalizacji z oscarowym pewniakiem musicalem "La La Land"? La La Land ma rekordową liczbę 14 nominacji, a Moonlight tylko 8. Kliknijcie tutaj: La La Land. Zobaczymy.

Oto lista oscarowych nominacji, kliknijcie: Oscary 2017. Na którym z tych nominowanych filmów już byliście? Może napiszecie na blogu, jakich macie faworytów.

Czy Waszym zdaniem Meryl Streep powinna znowu dostać Oscara? Kliknijcie tutaj: Nasze recenzje. Niestety nie jest ona chyba faworytką, tylko bohaterka La La Land, zobaczcie zwiastun tego filmu (kliknijcie): La La Land - zwiastun. Przekonamy się o tym już niedługo. Oscary 2017 zostaną wręczone 26 lutego (niedziela).

0 komentarze:

Prześlij komentarz