05 lutego 2017

Prelekcja Emilii Nowaczyk "Milowym krokiem po zachodzie USA"


"Niezapomniane jest piękno parków narodowych i tych mniejszych jednostek terytorialnych, zwanych pomnikami narodowymi. Gdy połykaliśmy kilometry (a raczej mile) szos, podziwialiśmy przesuwający się zmienny krajobraz, gdy busz przechodził w półpustynię, potem pojawiała się preria, las i bardzo rzadko tereny uprawne, szczególnie po wschodniej stronie Sierra Nevady, suchej i gorącej. Nad Pacyfikiem było raczej chłodno i bardziej zielono." Tak zapewne rozpocznie swoją multimedialną prelekcję podróżniczka Emilia Nowaczyk. Na prelekcję zaprasza stowarzyszenie "Popowiczanie".

Prelekcja będzie 15 lutego (środa) o godzinie 16 w budynku Sektora 3 (ul. Legnicka 65), sala warsztatowa na parterze. Wstęp wolny.

Emila Nowaczyk już wielokrotnie opowiadała o swoich wojażach po całym świecie. Na przykład:

O swoich wrażeniach z wyprawy do amerykańskich parków narodowych Emilia Nowaczyk mówiła już dwa lata temu. Warto jeszcze raz to usłyszeć i zobaczyć. Powyższe dwa zdjęcia, które otrzymałam od Emilii Nowaczyk, mnie w tym upewniają. Za nim spotkacie się z Emilią Nowaczyk, obejrzyjcie to: kliknijcie tutaj:  Amerykańskie parki narodowe (film, 50 minut).

0 komentarze:

Prześlij komentarz