30 lipca 2017

Wakacyjna muzyka

Ten letni wpis ilustrują jesienne zdjęcia ze Szczawna Zdroju. Byłam tam na wyciecze zorganizowanej przez Jadzię w listopadzie 2014. Za chwilę dowiecie się, dlaczego wybrałam te zdjęcia.

To jest wpis dla amatorów lekkiej muzy. Na letnich potańcówkach w Podwórku w Capitolu śpiewają artyści Teatru Muzycznego Capitol, gra kilkuosobowy zespół muzyczny. Tańczą – wszyscy, którzy chcą spędzić taneczne dwie godziny, kliknijcie: Capitol. W sierpniu na letnich Potańcówkach w Podwórku śpiewać będą:

  • 5 sierpnia - Magdalena Śniadecka
  • 12 sierpnia - Artur Caturian
  • 19 sierpnia - Elżbieta Kłosińska
  • 26 sierpnia - Anna Malek (Studium Musicalowe Capitol).
Początek: godzina 17. Ceny biletów: 30 i 20 zł.

W ramach turystyki kulturalnej Scena Kamienica przy ulicy Lelewela organizuje 18 sierpnia wycieczkę do Szczawna Zdroju i palmiarni w Wałbrzychu-Lubiechowie. Finałem wycieczki będzie koncert w Szczawnie Zdroju, kliknijcie tutaj: Wycieczka. Koszt 55 zł. Na zdjęciu obok jest Teatr Zdrojowy w Szczawnie - tam będzie gala finałowa. Na pierwszym zdjęciu jest pijalnia. Zatem w Szczawnie czeka Was coś i dla ciała i dla ducha.

Z wycieczki z Jadzią pamiętam, że w palmiarni była bardzo dobre ciasteczka. Z tego powodu palmiarni nie obejrzałam. Zobaczymy, na co Wy się zdecydujecie w palmiarni w Wałbrzychu. Tak palmiarnia wyglądała w 2015 roku, kliknijcie: Palmiarnia w Lubiechowie.

Nie wiem, czy zdecydowaliście się na operetkowe rejsy po Odrze 30 lipca. Śpiewają na nich artyści ze Sceny Kamienica przy ulicy Lelewela, kliknijcie tutaj: Sezon ogórkowy w kulturze.  Artyści mają w planie jeszcze inne muzyczne rejsy po Odrze, 20 sierpnia i 17 września, kliknijcie tutaj: Scena Kamienica.

Jeśli macie ochotę na więcej tanga, walca itd, to kliknijcie tutaj:  Dancingi we Wrocławiu, ale najpierw obejrzyjcie, jak tańczy się tango milonga (kliknijcie): Tango milonga - YouTube.

1 komentarz:

  1. Popowiczanko! Pisząc o "Dancingach we Wrocławiu" - to tylko "Pałacyk", ale są i inne lokale np: "Polskie Smaki", "Bakara", DK"Piast", ZZ."Solidarność", "Perfect Dance"(dawny Klub Kolejarza -muzyka na żywo!), "Zaklęte Rewiry"... A na You Tubie/ Waltz, Tango, Viennese można znaleźć również naukę tańca w/w. Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń