27 lutego 2018

Dwaj sympatycy: Czesław i Staszek

Czy macie czasami wrażenie, że nie jesteście uczestnikami jakichś wydarzeń, a jedynie statystami? Popowiczanka w życiu raczej statystą nie jest, bo to kobieta czynu. Jednak na występowanie w filmie nie zdecydowała się.

Popowiczanka, oczywiście, podziwia statystów. Dlatego postanowiła napisać o dwóch czytelnikach bloga, którzy pisali do niej, że są filmowymi statystami. To Czesław i Staszek.

Staszek Góral w lutym 2018 przysłał mail z informacją, że statystuje w serialu, który "kręci" Agnieszka Holland, kliknijcie: Agnieszka Holland. Na drugim zdjęciu Staszek jest razem z II-gą reżyserką Katarzyną Adamik, kliknijcie: Kasia Adamik.

Niestety Staszek zapomniał napisać, jaki to jest serial, ale Popowiczanka w internecie szukać potrafi, więc znalazła to, kliknijcie: Agnieszka Holland szuka statystów. Wrocławska agencja aktorska ogłosiła nabór na statystów do nowego serialu Netfliksa, który jako pierwszy w historii będzie realizowany w Polsce przez polską reżyserkę, z polską ekipą i obsadą. Staszek ten casting wygrał.

Posłuchajcie, co Agnieszka Holland mówi o tym serialu, kliknijcie: Serial - idea oraz tutaj: Serial - aktorzy. Skoro jednym z czołowych aktorów będzie Robert Więckiewicz, to Czesław z Lata Babiego też w tym serialu statystuje, bo w komentarzu na blogu napisał, że wystąpił obok Więckiewicza, kliknijcie tutaj: Scenariusz nie z tej ziemi. Brawo seniorzy-aktorzy!

Czesław lubi chyba statystowanie. Kiedyś przysłał Popowiczance zdjęcie z Zbigniewem Buczkowskim, gdy kręcili serial "Lombard - życie pod zastaw", kliknijcie: Lombard. Czesław był w filmie szklarzem. Na pierwszym zdjęciu jest razem z Buczkowskim

Staszek to statysta-aktor teatralny (kliknijcie: Gratulacje dla "Ewenementu"), a Czesław to statysta-tancerz. Obaj chyba są fanami Popowiczanki. Może zostaną fanami "Wirtualnej kultury", kliknijcie: Virtual Culture. Na zakończenie ogniste tango dla obu, kliknijcie: Milonga (6 800 000 wyświetleń). Popowiczanka też tanga uwielbia.

Postscriptum. Czesław potwierdził, że statystował w filmie kręconym przez Agnieszkę Holland - nawet przysłał mi zdjęcia.

1 komentarz:

  1. Popowiczanko! Agencja "Edwin Film"(ul. Kuxnicza 11/13 IIp. poszukuje do dziś statystów w różnym wieku/Seniorów też!/ do "Pierwszej Miłości", "Kryminalnych", "Wydziału kryminalnego", "Lombardu" czy filmów pełnometrażowych) mnie zatrudnia od czasu do czasu; poszedłem na casting "z głupia frant" i załapałem się. Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń