04 lutego 2018

Popowice-Online i Moje-Popo działają oraz zapraszają

Popowice-Online i Moje-Popo zadomowiły się w naszych sercach chyba już na dobre. Po "PopKurzaczu", zrzutce na poszkodowanych w pożarze mieszkańców ulicy Bobrzej 40, świątecznych występach dzieci w bibliotece  na Jeleniej  i zgłoszeniu projektu WBO 2018 "Zielone płuca Popowic" mamy kolejne inicjatywy Popowic-Online i Mojego-Popo: Popoplanszówki i PopKurzacz 2018.

Popoplanszówki to inicjatywa realizowana wspólnie z Tratwą, czyli PPM Zajezdnia przy ulicy Legnickiej 65. Popoplanszówki odbędą się na terenie PPM Zajezdnia 15 lutego 2018 (czwartek), godz. 18-21. Jest to wydarzenie międzypokoleniowe - gry planszowe dla dorosłych i dzieci. Kliknijcie na afisz organizatorów, żeby go powiększyć:

Nie martwcie się, jeśli zapomnieliście gry planszowe ze swojej młodości - organizatorzy Wam pomogą. Możecie przynieść własne gry. Popowiczanka już się cieszy. Ma nierozpakowaną grę, którą dostała w prezencie kilka lat temu. Wreszcie będzie mogła w nią zagrać!!!

Następnym wydarzeniem będzie wiosenna edycja PopKurzacza - 21 kwietnia 2018 (sobota), godz. 11, zbiórka koło szkoły na Jeleniej, kliknijcie tutaj: PopKurzacz 2018.

Koniecznie musicie zapoznać się z projektem WBO 2018 Polana Popowicka grupy Moje-Popo, kliknijcie tutaj: Zielone płuca Popowic - projekt WBO 2018 oraz tutaj: Opis projektu "Zielone płuca Popowic". Oto co o projekcie piszą jego twórcy:

CZYM JEST PROJEKT #ZIELONEPŁUCAPOPOWIC?

Projekt „Zielone płuca Popowic” powstał dzięki zapalonym do działania mieszkańcom osiedla z grupy #mojepopo. Tym projektem chcemy powiedzieć głośne STOP ciągłej utracie zieleni w naszym otoczeniu. W nadchodzących latach na Popowicach powstanie potężny kompleks mieszkalno-biurowy Marina Park w dawnym porcie Popowice, przez ulicę Popowicką pobiegnie linia tramwajowa, nasze tereny zaleje masa betonu, także od strony ul. Legnickiej- to wszystko w dużej mierze kosztem zieleni, czyli naszego zdrowia. Naszego i naszych najbliższych. #zielonepłucapopowic ma na celu przeciwdziałanie temu trendowi. Pragniemy odnowić i uzupełnić zieloną tkankę naszego osiedla, czyli zasoby polany przy Parku Popowickim. Nie zapominamy jednak także o atrakcjach dla odwiedzających nasz park. Tym samym nasz projekt nabiera charakteru zielono-rekreacyjnego.

Projekt przewiduje boisko do gry w bule, stół do gry w piłkarzyki, miejsca odpoczynku z ławkami, no i dużo zieleni. I etap weryfikacji projektów WBO trwa do 31 maja 2018 r. i kończy się poinformowaniem liderów o jej wynikach oraz zaproszeniem ich na spotkania konsultacyjne. Trzymajmy kciuki! Głosowanie będzie na jesieni.

Jak dotąd tylko jeden projekt WBO został zakwalifikowany do realizacji na Popowicach - na Polanie Popowickiej, kliknijcie tutaj: Wrocławski budżet obywatelski - WBO 2015 oraz tutaj:  WBO 2015. Autorką tego projektu była Janina Pasternak - córka Małgosi, kliknijcie tutaj: Irysy igłą malowane - wernisaż Małgosi. Nowy projekt też dotyczy parku popowickiego. Wszystkie informacje o WBO 2018 możecie znaleźć na portalu "Wrocław rozmawia", kliknijcie: Wrocław rozmawia

Drogie popowiczanki (członkinie stowarzyszenia "Popowiczanie"). Młodzi nas wyprzedzili. Zajrzyjmy do regulaminu naszego stowarzyszenia i spróbujmy ich dogonić, a przynajmniej poprzeć projekt "Zielone płuca Popowic", gdy przyjdzie czas na głosowanie. W naszym regulaminie jako jeden z celów stowarzyszenia zapisano "popieranie inicjatyw lokalnych".

Na zakończenie zajrzyjcie na Facebook oraz przypomnijcie sobie niektóre wpisy na naszym blogu o wspaniałych pomysłach Popowic-Online i Mojego Popo:

Postscriptum. Drogie Popowiczanki. Moje Popo dziękuje nam za wsparcie, kliknijcie: Podziękowania - Moje Popo na Facebooku.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza