16 lutego 2018

Gratulacje dla "Ewenementu"


Naprawdę warto było wybrać się dzisiaj do Centrum Kultury Agora na spektakl "Pociąg do ..." (kliknijcie tutaj: Spektakl amatorskiego teatru na Różance), bo można było:

  • usłyszeć charakterystyczne dźwięki z wrocławskiego dworca kolejowego, kliknijcie: "Pociąg do " - nowy zwiastun spektaklu (YouTube) oraz tutaj: Pociąg do - poprzedni zwiastun spektaklu (YouTube),
  • odbyć podróż z peronu ósmego do nieba przez stacje szare i kolorowe w luksusowym przedziale życia z rezerwacją miejsc,
  • szukać myśli, które wypadły,
  • zanurzyć się w własne i cudze wspomnienia przy dźwiękach przepięknej muzyki z pewnego filmu, 
  • zobaczyć i podziwiać aktorów,  którzy byli sobą, 
  • spotkać Jadzię i Irka - tych od "Wycieczek dla każdego", kliknijcie tutaj: Wycieczki, wycieczki,
a celem tego wszystkiego była miłość do drugiego człowieka. Tak wynika z notatek, które Popowiczanka robiła w trakcie spektaklu. 

Na pierwszym zdjęciu jest Staszek Góral, a na drugim Jadzia i Irek. A oto wszyscy bohaterowie tego niezwykłego spektaklu i reżyserka (blondynka z prawej strony na dwóch ostatnich zdjęciach). Kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć.


Scenariusz spektaklu to wspólne dzieło aktorów amatorów i reżyserki Doroty Wierzbickiej Matarrelli. Reżyseria światła i dźwięku – Piotr Grządziel. Niektóre fragmenty spektaklu są oparte na autentycznych przeżyciach aktorów - na przykład dwie sceny w wykonaniu Staszka Górala o przepowiedniach i Syrence. W godzinnym przedstawieniu poruszono życiowe aktualne problemy ludzi. Tematy poszczególnych scen zostały zaczerpnięte z dyskusji w różnych mediach społecznościowych. 

W spektaklu udział wzięli:

Stanisław Góral, Lucyna Jurkiewicz, Joanna Łuźny, Karolina Mucha, 
Dorota Nawrot, Lila Pawlak, Kornelia Roszczypała, Lesław Zamaro.

Spektakl to efekt warsztatów teatralnych w Agorze w latach 2016-2017. Zazwyczaj takie warsztaty kończą się jednorazowym przedstawieniem. Ze spektaklem "Pociąg do" było inaczej. Dzisiaj było szóste, niestety z konieczności ostatnie na scenie Agory, przedstawienie tego spektaklu (jedno przedstawienie było poza Wrocławiem). Teraz zespół usamodzielnił się i pod nazwą "Wrocławski Teatr Ewenement" wyrusza w Polskę:

  • 23 lutego Leśna koło Jeleniej Góry
  • 17 marca Sobieszów.
W planie jest też Gorzów Wielkopolski itd. Trzymamy kciuki, żeby to wszystko udało się.

Gratulacje dla całego zespołu za pomysł i wspaniałe przeżycia. Brawo, brawo, brawo!!!,

Na zakończenie piosenka, której melodia pojawia się w spektaklu, kliknijcie: Czumbalalajka - Kunicka.

Postscriptum. W rozmowach po spektaklu Popowiczanka dowiedziała się o innym teatrze amatorskim, który występuje na deskach Nietoty. Najbliższy spektakl 25 lutego 2018, kliknijcieTeatr dla Początkujących. Można jeszcze kupić bilety. Nietota to klub artystyczny przy ulicy Kazimierza.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza