09 listopada 2015

Prelekcja dr Emilii Nowaczyk "Gruzja - czy tu był kiedyś raj?"

Sekcja "Poznaj świat. Poznaj Polskę" stowarzyszenia Popowiczanie zaprasza na prelekcję dr Emilii Nowaczyk o Gruzji. Będzie to okazja, aby posłuchać ciekawej opowieści o historii, przyrodzie i zwyczajach oraz zobaczyć przepiękne slajdy. Warto poznać kolejny zakątek świata!

Wszyscy pamiętamy poprzednie spotkania z globtroterką. Zatem wiemy, ile wspaniałych wrażeń nas czeka.

Prelekcja odbędzie się 18 listopada (środa) o godzinie 17 w sali konferencyjnej w Sektorze 3 przy ulicy Legnickiej 65 we Wrocławiu.

Różnorodność środowiska - od lodowców po subtropikalne warunki, oto czym nas może zaskoczyć Gruzja. Aby mieć przedsmak tego, czego w trakcie prelekcji dowiemy się o urokach i tajemnicach Gruzji, zajrzyj tutaj (kliknij): Gruzja - Wikipedia, portal  Gruzja i Kaukaz oraz blogi: Prawie wszystko o Gruzji oraz Gruzja okiem nieobiektywnym.

1 komentarz:



 1. Ja znam Gruzje nie od strony raju, a z tej przeciwnej.Przyroda byc moze przypomina raj, ale zycie ludzi juz nie.
  Ogladajac telewizje Ppolonia, widzialam Polakow, ktorzy pod blokiem , w ciemnosci rozpalili ognisko i w kociolku zawieszonym nad ogniem gotowali sobie strawe.
  Prad i gaz wlaczany byl na krotko i nie kazdemu udawalo sie gotowanie w domu.
  .Drugi obrazek ,to historia niedawna- po wojnie z Rosja.
  Gruzini zostali wypedzeni ze swoich domow, zostawili dorobek zyciai osiedlili sie w barakach, gdzie nie bylo nic, Nie bylo drog i ulic, nie bylo sklepow, szkoly, kosciola, pracy.
  Na jeden i drugi temat moge wiele powiedziec.Moge opowiedziec rowniez ,co ja robilam by im pomoc i czy mi sie to udalo.
  Bede dzisiaj na spotkaniu, moge podzielic sie swoja historia na temat Gruzji.
  .Janina


  j

  OdpowiedzUsuń