08 grudnia 2017

Aplikacja "Legimi" dla miłośników książek

Wygodne fotele to moja słabość. Jak wiecie, mam swój ulubiony fotel na Nadodrzu, kliknijcie tutaj: Pomalujmy Nadodrze na kolorowo. Teraz odkryłam fotel na Ołbinie i to w bardzo nowoczesnej bibliotece. Co więcej, na ścianie za fotelem jest "kącik" genealogiczny, a to mi się kojarzy z wystawą w Ratuszu, kliknijcie: Drogi do Wrocławia.

Czerwony fotel stoi w bibliotece w Hali Grafit. Biblioteka jest filią numer 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej, kliknijcie: Filia MBP nr 5. Ja już w niej byłam razem z Kazią, kliknijcie tutaj: Popowiczanki na Ołbinie.

Współczesne biblioteki to nie tylko książki. Biblioteki stają się centrami kultury. Oferta  biblioteki w Graficie jest bardzo bogata, na przykład:

  • Spotkania genealogiczne – w każdą pierwszą środę miesiąca biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych genealogią na spotkania organizowane przez Śląskie Towarzystwo Genealogiczne. 
  • Kindloteka – od 27 lutego 2017 można wypożyczenia 10 czytników Kindle, które otrzymano od firmy Amazon w ramach projektu opartego na współpracy z bibliotekami szkolnymi i publicznymi województwa dolnośląskiego.
  • Kursy języka angielskiego dla seniorów.
  • Każdy posiadacz elektronicznej karty bibliotecznej może otrzymać specjalny kod, dający dostęp do około 16 000 ebooków znajdujących się w ofercie Legimi. Więcej informacji o aplikacji "Legimi" podano tutaj, kliknijcie: Instrukcja korzystania z Legimi.
O czytnikach Kindle i o darmowej aplikacji "Legimi" napisałam więcej  na blogu projektu "Wirtualna Kultura 60+", realizowanego przez stowarzyszenie "Żółty Parasol", kliknijcie tutaj: Blog "Wirtualna Kultura 60+".

Szczególnie ciekawy jest dostęp do tysięcy książek w internetowej bazie "Legimi". Zarejestrujcie się w Waszych filiach Miejskiej Bibliotece Publicznej, a będziecie mieli darmowy dostęp do tych książek. Lista bibliotek, które mają dostęp do Legmi jest podana na stronach Mediateki, kliknijcie: Mediateka - info o Legimi.

Biblioteka w Hali Grafit robi wrażenie:


Za namową Marka biorę udział w warsztatach "Wirtualna kultura 60+plus". Ciekawe nowe doświadczenie, ciekawi nowi ludzie, ciekawe nowe wiadomości przydatne tym seniorom, którzy chętnie korzystają z możliwości internetu. Zaglądajcie od czasu do czasu na blog "Wirtualna kultura 60+plus". Może zainteresuje Was inteligentny Wrocław, kliknijcie tutaj: Wrocław miasto inteligentne lub kliknijcie: Sterowniki i inne atrakcje.

0 komentarze:

Prześlij komentarz