03 czerwca 2017

"Bojurek" montuje filmy

Czy rozpoznajecie na zdjęciu obok Popowiczankę, Irka, Jadzię i "Bojurka"? Kto z nich jest najbardziej opalony? Chyba "Bojurek" (kliknijcie na zdjęcie, żeby się upewnić).

Jak to wytłumaczyć, skoro przez ostatnich 10 tygodni "Bojurek" siedział w ciemni, bo brał udział w darmowych warsztatach z montażu filmów, kliknijcie: CeTA dla seniorów oraz tutaj: Montaż video? Jest wyjaśnienie. Zdjęcie było zrobione 1 czerwca 2017 przy wejściu do CeTA, a więc po majowej wycieczce na Kujawy i Pomorze, kliknijcie tutaj: Kujawsko-pomorski maraton Popowiczanek. To na wycieczce "Bojurek" się opalił, a Popowiczanka nie.

Jak już wiecie (kliknijcie tutaj: Miasto Ur), 1 czerwca 2017 w CeTA był pokaz filmów zmontowanych przez uczestników warsztatów. "Bojurek" zaprezentował filmy "Tragedia na torach" i "Kręgle w SkyTower". Obejrzeliśmy też film "Kot i wiatr" nakręcony przez Wiktora, przyjaciela "Bojurka".

"Bojurek" przyszedł na pokaz z silną obstawą. Oprócz Jadzi, Irka i Popowiczanki na pokaz przyszły też członkinie drużyny VEGA, która bierze udział w senioralnej lidze w kręgle, kliknijcie tutaj: Kręgle - czy to nowe wyzwanie dla seniorów?  Nic dziwnego, bo "dziewczyny od kręgli" były bohaterkami filmu nakręconego przez "Bojurka" w SkyTower. "Bojurek" dwoił się i troił, żeby pokazać w filmie techniczne umiejętności koleżanek. Udało mu się to!

Drugi film - chyba nakręcony na stacji kolejowej na Nowym Dworze - sugerował tragedię na torach. Popowiczanka się zagapiła i nie zauważyła kto lub co zginęło na torach. Niestety "Bojurek" nie chce umieścić filmów na YouTube, więc nie ma szans, żeby jeszcze raz tragedię obejrzeć.

Z filmem "Kot i wiatr" nie było problemów. To kot się zagapił i nie zorientował się, że wahające się na wietrze drzwi mogą w niego uderzyć. Biedny kotek na szczęście przeżył i oglądał się potem do tyłu, bo nie wierzył, że wiatr ma taką siłę. Ten krótki film, nakręcony przez Wiktora, nie był technicznie łatwy, bo jak cofać film do tyłu? Na szczęście "Bojurek" opanował tę sztukę i Wiktorowi pomógł.

Zapewne jesteście ciekawi, o czym były filmy innych uczestników warsztatów:

 • Wrocław pokazany z łódki pływającej po Odrze i z tramwaju "JAŚ",
 • pokazy w delfinarium w Gruzji,
 • podwodny świat,
 • uroki wrocławskiego ogrodu botanicznego, 
 • skok na bungee nad ogromnym wodospadem Wiktorii w Zimbabwe. 
 • itd

 Zobaczcie inne filmy na podobne tematy, które są dostępne w internecie na YouTube:

 1. kliknijcie tutaj: Wodospady Wiktorii,
 2. kliknijcie tutaj: Wodospady Wiktorii z helikoptera,
 3. kliknijcie tutaj: Skok na bungee nad wodospadem Wiktorii (prawie dwa miliony kliknięć),
 4. kliknijcie tutaj: Delfinarium w Batumi Gruzja.
Zwiedzanie zakamarków CeTA odłożono niestety na inny termin, bo przyszło zbyt dużo ludzi. Mimo to, Popowiczanka z wizyty w CeTA była bardzo zadowolona.

Uwaga. Zdjęcie skaczących delfinów zrobił "Baca". Tylko gdzie? Czy na Wyspach Kanaryjskich?

4 komentarze:

 1. Krysiu,dziękuję za nowinki. Jest co poczytać i pooglądać.
  Przesyłam pozdrowienia z wczasów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Krusiu. Dziękuję za wpis.Bojurek

  OdpowiedzUsuń
 3. Halu, dziękuję. Wypoczywaj.

  Popopowiczanka

  OdpowiedzUsuń
 4. Jurku,
  gratulacje i gorące podziękowania za wszystkie Twoje zdjęcia i filmy. Jesteś prawdziwym pasjonatem, a kto jak nie Krysia, tak pięknie je opisuje.
  Buziaczki Jasia

  OdpowiedzUsuń