15 czerwca 2017

Igrzyska nieolimpijskie we Wrocławiu

The World Games, czyli Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, odbędą się we Wrocławiu w lipcu. Popowiczanka już dzisiaj wybrała się na Stadion Wrocław na poszukiwanie tej największej tegorocznej imprezy sportowej w Polsce, żeby nie powtórzyła się sytuacja z  imprezą charytatywną na stadionie, kliknijcie: Popowiczanka szuka imprezy.

Niestety w okolicach stadionu śladu po igrzyskach nie było. Za to z kopuły stadionu skakano na bungee. Popowiczanka zestresowała się okropnie, gdy to zobaczyła. Stadionie Wrocław popraw się! Skakać to można nad wodospadami Wiktorii, a nie na stadionie, kliknijcie tutaj: "Bojurek" montuje filmy.

Rozgoryczona Popowiczanka afisz o "The world games 2017" znalazła dopiero na Legnickiej w okolicach Sektora 3 i Tratwy (kliknijcie na zdjęcie).  


Tutaj są oficjalne strony igrzysk, kliknijcie: The World Games 2017. Podobno do Wrocławia przyjedzie ponad 3500 zawodników z ponad 100 krajów. Zdaniem organizatorów, The World Games 2017 to świetna okazja do promowania zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Czy też wśród seniorów? Jak myślicie?

Igrzyska odbędą się w dniach 20-30 lipca 2017 roku. Znany jest już hymn The World Games 2017, kliknijcie tutaj: Varius Manx i Kasia Stankiewicz "Biegnij". Zespół wykona tę piosenkę w wersji angielskiej  na Stadionie Wrocław w trakcie ceremonii otwarcia 20 lipca o godzinie 19. Reżyserem otwarcia jest Krzysztof Materna. Wystąpi około 400 wykonawców. Szczegóły są tutaj (kliknijcie): Ceremonia otwarcia.

Na The World Games 2017 zaprezentuje się światowa czołówka w 31 sportach, które starają się o przyjęcie do programu olimpijskiego, np. żużel, futbol amerykański, sporty bilardowe. Mnie szczególnie zaciekawił bieg na orientację. Szkoda, że nie wystartuję w tej dyscyplinie. Orientację mam, tylko w biegiem mógłby być kłopot, kliknijcie: Bieg na orientację.

Czesława interesuje taniec, zobaczcie jego komentarz i  kliknijcie tutaj: Taniec sportowy. Tak tańczono na the World Games 2013 i 2015

Zgłoszenia wolontariuszy do obsługi igrzysk przyjmowano do końca lutego 2017. Nie było żadnych ograniczeń wiekowych, kliknijcie tutaj: Wolontariat. Czy ktoś wie, ile naszych koleżanek,  wolontariuszek działających przy Fundacji Aktywny Senior, zakwalifikowało się do pomocy?

Szkoda, że Popowiczanka nie podpowiedziała prezesowi Fundacji, żeby zgłosił do programu igrzysk jakąś dyscyplinę na miarę możliwości seniorów. Wiem, że marzą się jej zawody z długości rozmowy (bez przerwy) przez komórkę. Rok temu szlifowała formę pod kierunkiem Kazi i Marysi, kliknijcie tutaj: Gimnastyka dla wygodnych (?) seniorów, więc sił nie zabrakłoby jej nawet na 24 godziny gadania.

Dzisiaj w ramach treningu Popowiczanka "obiegła" stadion w spacerowym tempie i zrobiła zdjęcie Maślic, które sąsiadują ze stadionem Wrocław. Popowiczanka nie może się doczekać na Maślicach krasnala Maślaka, kliknijcie tutaj: Krasnal Popowicjusz w samym środku Wrocławia.  Czy zdążą na ceremonię otwarcia The World Games?

2 komentarze:

  1. Popowiczanko! Sporty nieolimpijskie to także taniec tow.turniejowy... i tu będzie na co popatrzeć(!); podobnie było 14 maja ub.r. - Mistrzostwa Europy w Tańcu Tow. Standard w Hali Maxa Berga... Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Już wiem, będę na stadionie w czwartek na Ceremonii otwarcia na płycie głównej lub na wolontariacie.
    Napiszcie kto jeszcze się wybiera. Pozdrawiam i do zobaczenia.

    OdpowiedzUsuń