12 czerwca 2017

Popowiczanka na kongresie

Chyba już wiecie, że po Popowiczance można się spodziewać wszystkiego - stale odkrywa nowe słowa i nowe pola do działania. Najnowsze poznane przez nią słowo to "focus", a dokładnie mówiąc "badanie focusowe", kliknijcie tutaj: Strategia współpracy miasta Wrocławia z NGO na lata 2018-2022. To słowo pojawiło się w jej słowniku w związku z I Kongresem Wrocławskich Organizacji Pozarządowych, kliknijcie tutaj: Pierwszy kongres wrocławskich NGO.

Dzięki sadzeniu razem z koleżankami kwiatków koło "Tratwy" (kliknijcie tutaj: Mistrzostwa w grillowaniu) nawiązała pewne kontakty i była we wrześniu 2016  na spotkaniu "Smaki współpracy", gdzie dowiedziała się o GDS-ach, kliknijcie tutaj: Grupy dialogu społecznego.

W ten sposób dochodzimy do rozwiązania zagadki: gdzie i z kim zrobiono Popowiczance zdjęcie obok (jak zwykle klikajcie na zdjęcia, żeby je powiększyć). Otóż, zdjęcie zrobiono 9 czerwca 2017 na I Kongresie Wrocławskich Organizacji Pozarządowych. Popowiczanka uśmiecha się tak tajemniczo, bo stoi obok Damiana, moderatora Grupy Dialogu Społecznego ds. Technologii Obywatelskich, kliknijcie tutaj: GDS ds. Technologii Obywatelskich.

Słowo "Moderator" to  za mało, żeby opisać, czym zajmuje się Damian, kliknijcie tutaj: Damian Dudała - home page. Popowiczanka zapisała się do jego grupy dialogu społecznego, bo chciała się dowiedzieć, co to są technologie obywatelskie. Może kiedyś o tym na blogu napisze.

Na Kongresie Popowiczanka wzięła udział w pracach  grupy branżowej "Aktywne sąsiedztwo", w której oczywiście wzięła też udział Agata z DFOP, jedna z głównych organizatorek Kongresu, kliknijcie tutaj: Zespół DFOP, oraz zawsze uśmiechnięty Dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznych, kliknijcie tutaj: Biuro ds. Partycypacji Społecznych:


Moderatorami grupy "Aktywne sąsiedztwo"  byli pewna profesor z Uniwersytetu, kliknijcie tutaj: Aldona Wiktorska-Święcka - Wikipedia, oraz prezes Fundacji Aktywny Senior, czyli Marek, kliknijcie tutaj: Marian Ferenc - co-housing. "Aktywne sąsiedztwo" przyciągnęło bardzo interesujących uczestników kongresu, a wśród nich nowy dla Popowiczanki typ działaczy "samorządowcy z organizacji pozarządowych". Bardzo ciekawe zestawienie - kierowanie organizacjami pozarządowymi i praca w radach osiedli. Takie działania są chyba bardzo skuteczne.

Uczestnicy "Aktywnego sąsiedztwa" opracowali pewne rekomendacje dla miasta w celu podnoszenia jakości życia w mieście. Czy słyszeliście, na przykład, o mobilnych targowiskach?

 Na Kongresie Popowiczanka spotkała m.in. Leszka - prezesa zaprzyjaźnionej ze stowarzyszeniem "Popowiczanie" Fundacji U Źródeł, kliknijcie tutaj: Germańska nowa medycyna. Była też Halinka - wolontariuszka Fundacji Aktywny Senior. Jakub, reprezentujący DFOP, kusił Popowiczankę pączkami i sam je jadł na zachętę.


W Kongresie Popowiczanka wzięła udział jako zwykły członek zwykłego stowarzyszenia "Popowiczanie". Niestety stowarzyszenie "Popowiczanie" nie ma wizytówki, więc nie mogło wziąć udziału z losowaniu nagród pieniężnych.

Na żółtym kongresowym balonie Popowiczanka napisała dwa słowa: Popowiczanie i uśmiech. Niestety w wypuszczaniu balonów kongresu w świat nie mogła wzięć udziału. Może balon Popowiczanki wypuścił Grzegorz, prezes Fundacji Umbrella, kliknijcie: Umbrella. To on na poniższym zdjęciu zachęcał uczestników Kongresu do zabrania głosu.


Więcej o I Kongresie Wrocławskich Organizacji Pozarządowych możecie poczytać tutaj (kliknijcie): Wrocław rozmawia - Kongres oraz tutaj: Blogi Wrocław.

Uwaga. Do 19 czerwca trwają wybory Wrocławskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, kliknijcie tutaj: Wrocławska Rada Działalności Pożytku Publicznego - lista kandydatów.

3 komentarze:

 1. Cieszę się, że byłaś z nami aktywnie w tym dniu :) Świetna relacja z 1. "Ko-NGO-Resu", dziękuję! Wklejamy na stronę i fb Sektora 3.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo sympatyczna relacja z 1. Kongresu Wrocławskich Organizacji Pozarządowych. Miło było znów Cię spotkać. Do zobaczenia wkrótce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Grzegorzu i Damianie, dziękuję. Warto brać udział w spotkaniach NGO.

  Wszystkim organizatorom życzę więcej takich sukcesów jak Pierwszy Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych.

  Popowiczanka

  OdpowiedzUsuń