20 czerwca 2017

Namalowany film o życiu van Gogha

Na portalu internetowym "gazeta.pl kultura" przeczytałam, że

"Na festiwalu filmów animowanych w Annecy odbyła się premiera polsko-brytyjskiego filmu "Twój Vincent". Na potrzeby niesamowitej produkcji zostało ożywionych aż 120 dzieł van Gogha. (...) 

Scenariusz napisany przez Dorotę Kobielę i Jacka Dehnela opowiada historię artysty ustami bohaterów jego obrazów - znajomych i przyjaciół, których portretował. (...)

"Twój Vincent" składa się z 65 tysięcy klatek, a każda z nich została namalowana. W projekcie wzięło udział 115 zawodowych malarzy z 19 krajów. (...)

"Twój Vincent" to pierwszy na świecie film, który został wyprodukowany w technice  (kliknijcie) PAWS (ang. Painting Animation Work Stations) wymyślonej specjalnie na jego potrzeby. Najpierw nakręcono sceny z aktorami we Wrocławiu i Londynie, by następnie wyświetlać klatki przed malarzami starającymi się odwzorować styl van Gogha. Największa część powstała jednak w Gdańskim Parku Technologicznym."

Ja jestem tym filmem i pomysłem oczarowana. Światowa premiera była 13 czerwca 2017. Polska premiera będzie dopiero 13 października 2017, a we Wrocławiu w Nowych Horyzontach już 4 sierpnia! Jest to film pełnometrażowy, kliknijcie tutaj: Loving Vincent - Filmweb.

Internet jest już zalany krótkimi filmikami o tym rewelacyjnym filmie. Obejrzycie niektóre z nich:

Uwaga. Obejrzyjcie jeszcze raz ten wpis o filmach poklatkowych, kliknijcie: Film poklatkowy

Wiadomość z ostatniej chwili. Film Twój Vincent będzie zaprezentowany we Wrocławiu już 4 sierpnia w ramach Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty (tylko dwa seanse). Zdobył on ostatnio nagrodę na festiwalu w Szanghaju i podobno jest już sprzedany do 135 krajów.  Czy dostanie Oscara?

0 komentarze:

Prześlij komentarz