24 lutego 2016

Gimnastyka dla wygodnych (?) seniorów

Zdjęcia Popowiczanek na spacerze, bezskutecznie usiłujących rozciągnąć mięśnie, bardzo dobrze pokazują, że już jest najwyższa pora, żeby rozpocząć przygotowania do nadejścia wiosny. Ona jest już tuż, tuż! O tym świadczą rozkwitające krzewy.

Zdjęcia jak zwykle robiła Marysia. Dlatego jej "rozciągania" niestety nie zobaczycie. Uwierzcie! Wszystkie musimy trenować po zimie, której w tym roku nie było.

Dlatego usiądźcie wygodnie na krześle i przeczytajcie ten wpis uważnie. Na początek pytania, na które odpowiedź powinna być Wam znana.

Czy codzienne krzątanie się po kuchni może zastąpić gimnastykę? NIE! Czy można przekroczyć granicę swoich możliwości? TAK! Jak zdobyć kondycję małym wysiłkiem?

Oto domowy sposób na zdobycie kondycji małym wysiłkiem. Potrzebne jest tylko krzesło i szczere chęci. Obejrzyjcie poniżej filmy z Anne Burnell na YouTube. Anne realizuje program "Stronger senior" (Silniejszy senior). Niech Was nie wystraszy obcy język. Wszystko na migi zrozumiecie.

Jak już zaliczycie bardzo proste ćwiczenia z Anne, to możecie spróbować poćwiczyć z Ronnie Jordan 45 minut! To już nie są żarty!

Na końcu jest film z Krakowa. Seniorki w Krakowie ćwiczą to samo, co my we Wrocławiu! Tylko które lepiej?

Kliknijcie na trójkąty poniżej i ćwiczcie. Powodzenia!

 Rozciąganie, część I - Anne Burnell


Równowaga - Anne Burnell


Rozciąganie, część II - Anne Burnell


Sit, stand and move - Ronnie Jordan
Siedź, wstań i rusz się!


Gimnastyka z Grażyną Kołomyjską z Krakowa
w Studio Active Woman


1 komentarz:

  1. Rewelacja, gimnastyka może być także dla leniwych, takich jak ja seniorów,
    warto spróbować
    Pozdrawiam
    Jasia

    OdpowiedzUsuń