18 stycznia 2018

Inicjatywa Popowic Online - pomoc dla Bobrzej 40


Ostatnio media szeroko informowały o pożarze w bloku przy ulicy Bobrzej na Popowicach przed północą 9 stycznia 2018. Wydarzyła się tragedia. Straty są duże:

  • Mieszkanie na 8 piętrze całkowicie spalone, jedna ofiara śmiertelna.
  • Mieszkania na 9 i 10 piętrze zniszczone są w poważnym stopniu (instalacje, okna, drzwi balkonowe i wiele innych).
  • W mieszkaniach poniżej, zalanych w czasie akcji gaśniczej, uszkodzone są tynki, podłogi, sprzęty domowe.
  • itd
Grupa mieszkańców postanowiła w odruchu serca pomóc poszkodowanym rodzinom i zorganizować zbiórkę pieniędzy. Zrzutka jest założona przez połączone siły grup: #mojepopo #popowiceonline #osiedlepopowicewrocław #lepszawejherowska. Przedstawicielem (założycielem zrzutki) jest Maciej Szabatowski.

O tej inicjatywie mieszkańców Popowic możecie przeczytać, na przykład, tutaj:

Zbiórka jest zorganizowana na platformie "zrzutka.pl". Opisano na niej, dlaczego zbiera się pieniądze i jak one będą rozdysponowane między tych poszkodowanych, którzy takiej pomocy potrzebują i na nią oczekują,  kliknijcie: Pomagam Bobrzej 40 - zrzutka. Organizatorzy chcą zebrać 10 000 zł. Pieniądze można przelać anonimowo lub podając swoje imię i nazwisko.

Aby przelać pieniądze trzeba: kliknąć tutaj: zrzutka.pl. Po wejściu na stronę zrzutki trzeba kliknąć na "Wpłać". System zapyta Was, ile chcecie wpłacić i w jaki sposób. Wszystkie czynności, które trzeba wykonać, są bardzo dobrze przez system opisane. 

1 komentarz:

  1. Bardzo współczuję poszkodowanym. W mniejszym stopniu zniszczenia,przeżyłam w czerwcu 2017 r. Nieodpowiedzialny osobnik podpalił opony w pownicy. W odpowiednim czasie straż była zawiadomienia,natomiast długo trwało zlokalizowanie miejsca podpalenia. Dwa budynki są połączone piwnicami, a dymu było już bardzo dużo. Byłam dość zaczadzona. Następne dni to szorowanie i malowanie ścian,mycie wszystkich urządzeń i pranie,pranie..
    Mam nadzieję, że otrzymają w odpowiednim czasie i znaczną pomoc.

    OdpowiedzUsuń