19 marca 2016

Coś wyjątkowego czeka nas w kwietniu

Coś wyjątkowego i wspaniałego czeka nas w kwietniu. Tego wydarzenia nie możemy przegapić! Przeczytajcie wszystko uważnie aż do końca! Ważne jest nie tylko to, co się odbędzie, ale również to dlaczego. Każdy z nas będzie mógł  wziąć w tym udział.  

Otóż, w  Muzeum Narodowym we Wrocławiu będzie wystawa czasowa (połączona z aukcją) "Sztuka pomagania". Na wystawie pokazanych zostanie 30 prac graficznych wykonanych przez pacjentów Bonifraterskiego Centrum Opieki Hospicyjnej (kliknij tutaj: Bonifraterskie Centrum Opieki Hospicyjnej).

Po ekspozycji wszystkie grafiki przekazane zostaną na aukcję, a zysk uzyskany z ich sprzedaży wspomoże podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci (kliknij tutaj:  Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla dzieci).  Dorośli pacjenci pomagają chorym dzieciom. To cudowne!

A oto terminy:
  • Miejsce: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Sala 200, drugie piętro
  • Wernisaż: 4 kwietnia 2016, godz. 18.00
  • Wystawa czynna od 5 – 23 kwietnia 2016
  • Aukcja prezentowanych prac: 23 kwietnia, godz. 16.00
Organizatorami niezwykłej wystawy i aukcji w Muzeum Narodowym we Wrocławiu są:
  • Bonifraterskie Centrum Opieki Hospicyjnej,
  • Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. 
Partnerami merytoryczni są:
 Na Facebooku można m.in. przeczytać to:

"Na pomysł wykorzystania potencjału osób chorych wpadł Michał Krasnosielski, z wykształcenia historyk sztuki, z pasji opiekun medyczny i szef wolontariatu we wrocławskim Hospicjum Bonifratrów. Zainspirował go dr Jan Siestrzyński., który pod koniec XIX w. w warszawskim Instytucie dla Głuchoniemych zorganizował pracownię litograficzną, a w jej działanie zaangażował swoich podopiecznych. Okazało się, że to doskonały pomysł na aktywizowanie osób chorych i ukierunkowanie ich uwagi na celowe działanie, co przyczynia się do poprawy ich ogólnej kondycji. "

Aby przeczytać więcej na Facebooku, kliknij tutaj: Wydarzenie w Muzeum Narodowym. O doktorze Janie Siestrzyńskim czytaj tutaj (kliknij) Jan Siestrzyński - wikipedia.

O tej niezwykłej wystawie i jej celu poinformowała mnie Halinka. Cieszę się, że dzięki temu mam kolejną okazję, żeby propagować wśród nas wolontariat. Zobaczmy i podziwiajmy, jakie są efekty 12 miesięcy pracy wielu ludzi - wolontariuszy.

0 komentarze:

Prześlij komentarz