02 lutego 2017

Spacery szlakiem Odry

Czy znacie Wrocław? Ja z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że Wrocławia nie znam. Wczoraj dostałam od Maryli maila o sobotnim spacerze szlakiem Odry. Tematem przewodnim spaceru jest wrocławski węzeł wodny.

Od razu uświadomiłam sobie, że nic o tym nie wiem, więc zaczęłam szukać, co w internecie na ten temat piszą. Oto, co znalazłam, kliknijcie: Szlak Odry - wrocławski węzeł wodny. Rewelacja! We Wrocławiu jest fundacja ONWATER.PL, której działania są nacechowane miłością do Odry, kliknijcie: Misja fundacji. To ta fundacja organizuje spacery szlakiem Odry.

Szlak Odry wyznacza 28 tablic informacyjnych, kliknijcie tutaj: Szlak Odry oraz tutaj: Szlak Odry - tablice. Tablice informacyjne zawierają szczegółowy opis trasy i poszczególnych atrakcji. Wybór lokalizacji tablic został dokonany na podstawie konsultacji z ekspertami, m.in: historykami, przewodnikami oraz inżynierami rzecznymi. W ten sposób fundacja chce zbliżyć wrocławian do Odry.

Jedna z tablic jest poświęcona mostowi Grunwaldzkiemu (kliknijcie): Most Grunwaldzki, inna Zatoce Gondoli (kliknijcie): Zatoka Gondoli. Warto przeczytać wszystkie tablice, żeby poznać historię Wrocławia poprzez dzieje wrocławskiego węzła wodnego.

Na 11 lutego miejsc na spacer szlakiem Odry już nie ma, ale na 4 lutego jeszcze są, kliknijcie tutaj: Spacery szlakiem Odry oraz tutaj: Facebook. Udział jest darmowy, ale trzeba się zarejestrować. Żeby się zgłosić, wystarczy zadzwonić pod numer: 880 707 666 lub napisać e-mail na adres: wkpwroclaw@gmail.com, podając swoje imię i nazwisko.

Oto program spaceru 4 lutego:

  • Termin: 4 lutego (sobota), godz.10.
  • Miejsce spotkania: rejon skrzyżowania ulic Wybrzeże Wyspiańskiego i Łukasiewicza.
  • Przewodnicy: Arkadiusz Förster oraz Artur Domański, kliknijcie: Arkadiusz Förster oraz Artur Domański.
  • Plan spaceru: Poznajemy Stopień Wodny Szczytniki, dalej nabrzeżem Politechniki, Bulwarem M. i L. Kaczyńskich, Bulwarem Dunikowskiego do Hotelu Tumskiego. Czas przejścia do 1,5 godz. Część druga atrakcji to pobyt na Barce Tumskiej (będzie ciepło) – niespodzianka przygotowana przez organizatorów. Gospodarze udzielają 15 % rabatu na herbatę, kawę i inne pyszności. Czas do 1 godz.
Wiadomość z ostatniej chwili: Na 4 lutego też miejsc już chyba nie ma, kliknijcie tutaj:  Artur Domański - home page. Za to 11 lutego podobno można przyjść mimo wyczerpania limitu.

3 komentarze:

  1. Ja jestem też zwolenniczką poznawania Wrocławia, Dolnego Śląska i całej Polski. Później wyjadę za granicę ( jak zdążę ).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Halinko, masz rację. Na szczęście jest jeszcze wiele miejsc do zobaczenia w Polsce. Możemy zacząć od Wrocławia.

      Krystyna

      Usuń
    2. Masz rację Popowiczanko! Zwiedzanie należy zacząć od Piastowskiego Wrocławia! Pozdrawiam serdecznie!

      Usuń