17 lutego 2017

Czy kultura jest obecna we Wrocławiu?

Zwróciłam uwagę na następujący tekst na platformie "Wrocław rozmawia", kliknijcie: Kultura - Obecna!, bo zobaczyłam w nim zdjęcie mojego ulubionego eksponatu z wystawy "W poszukiwaniu cudownego", która była na Kozanowie w zeszłym roku. Szkoda, że tej plenerowej "instalacji" już nie ma.

Mam nadzieję, że pamiętacie to udawane drzewo z drzewa (zobaczcie zdjęcie obok). Na wszelki wypadek przypominam Wam wpis z lipca 2016, kliknijcie: Popowiczanki na Kozanowie w poszukiwaniu cudownego.

Wrocław nie jest już formalnie stolicą europejskiej kultury, ale to nie oznacza, że kultura nie jest już obecna. Na początku lutego w "Barbarze" przy ulicy Świdnickiej rozpoczęto cykl spotkań w ramach debaty o kulturze. Przedstawiono diagnozę potencjału kulturowego Wrocławia oraz plan rozwoju kultury w perspektywie 2020+, kliknijcie: Debata o kulturze. Wyniki swoich badań przedstawili m.in. socjolodzy z Uniwersytetu Wrocławskiego.

W trakcie debaty zwrócono uwagę, że problemem jest skupienie instytucji kultury w centrum miasta, a nie na osiedlach. Mówiono o tworzeniu nowych miejsc dla kultury na Nowych Żernikach, Przedmieściu Oławskim, Lipie Piotrowskiej, Ołtaszynie. Czy widzicie, że nie wymieniono Popowic?

Zapowiedziano, że w różnych częściach miasta przedstawiciele magistratu spotkają się z mieszkańcami, aby porozmawiać o celach miejskiej polityki kulturalnej i konkretnych działaniach. My seniorzy powinniśmy brać udział w tych spotkaniach.

Oto terminarz następnych debat w marcu, kliknijcie: Debata o kulturze - terminarz. Planowane są też warsztaty 25 marca w Narodowym Forum Muzyki, na które jest rejestracja do 13 marca, kliknijcie: Kultura obecna - warsztaty. Możemy też wypełnić ankietę, kliknijcie: Debata o kulturze - ankieta. Zatem, nic dla nas bez nas.

0 komentarze:

Prześlij komentarz