09 lutego 2018

Prelekcja Emilii Nowaczyk "Na antypodach czyli w Australii"


Stowarzyszenie Popowiczanie zaprasza na prelekcję Emilii Nowaczyk: Na antypodach czyli w Australii. Prelekcja będzie 21 lutego (środa) o godzinie 17 w małej sali wykładowej na parterze budynku Sektora 3 przy ulicy Legnickiej 65. Wstęp wolny.

Oto, co Emilia Nowaczyk napisała o Australii:

W Australii, jak ocenia się, mieszkańcy mają bardzo wysoką jakość życia. Ale też spotyka się tu wielkie kontrasty. W nieskończoność, wydaje się, ciągną się pustynie i półpustynie ale w bardzo wilgotnych lasach deszczowych natykamy się na nie do przebycia gąszcz roślin, olbrzymie paprocie i eukaliptusy. Niesamowity upał w „stolicy” opali każe ludziom lokować mieszkania w jaskiniach a na początku lata australijskiego kuliliśmy się z zimna na klifowym wybrzeżu i chodziliśmy po śniegu poniżej Góry Kościuszki. Piękne są plaże z żółtym piaskiem ale często kąpać się lepiej tylko w miejscach ogrodzonych. Australia to kraj, który i fascynuje i przeraża.

Poprzednia prelekcja Emilii Nowaczyk była zatytułowana Milowym krokiem po zachodzie USA, kliknijcie: Milowym krokiem po zachodzie USA. O innych prelekcjach Emilii Nowaczyk, zorganizowanych przez stowarzyszenie Popowiczanie, możecie poczytać tutaj (kliknijcie): Prelekcje Emilii Nowaczyk.

0 komentarze:

Prześlij komentarz