13 stycznia 2016

Polski święty Mikołaj - akcja podaruj książkę

Część z Was już wie o zbieraniu książek i pomocy naukowych dla polskich szkół na Ukrainie i Litwie. Cieszę się, że wzbudziło to wasze zainteresowanie. Na wszelki wypadek jeszcze raz informuję, że jest to dziesiąta edycja akcji organizowanej przez Uniwersytet Wrocławski pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Marka Bojarskiego i Dziekana Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii prof. dr hab. Włodzimierza Gromskiego.

Konkretnie mówiąc, prof. dr hab. Maciej Marszał i mgr Tadeusz Juchniewicz znowu zapraszają do wzięcia udziału w akcji pt. "Zostań polskim świętym Mikołajem". Do tego zachęca też Wrocławskie Centrum Seniora, kliknij tutaj: Zostań polskim świętym Mikołajem. Książki zbierane są  również w siedzibie WCS, pl. Dominikański 6, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-13:00, w PUNKCIE INFORMACYJNYM, pok. 15.

W tym roku książki dostaną dzieci z Drohobycza na Ukrainie i Mickun na Litwie.

Szczegółowych informacji o akcji "Zostań polskim świętym Mikołajem" udziela koordynator mgr Tadeusz Juchniewicz:

Zbiórka odbywa się w czytelni komputerowej w budynku D, sala 301, Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii - do końca stycznia 2016. Na stronach internetowych Wrocławskiego Centrum Seniora jest umieszczony afisz organizatorów akcji, kliknij tutaj: Zostań polskim świętym Mikołajem. Umieściłam go na końcu wpisu w większym formacie.

Przy okazji Wrocławskie Centrum Seniora promuje akcję "Wymiana skłania do czytania" (szczegóły kliknij tutaj: Wymiana składnia do czytania) - przy skrzynce bookcrossingowej - w sobotę, 30 stycznia, w Kinie Nowe Horyzonty, w godz. 12:00-14:00. Jest to impreza związana z Dniem Babci i Dziadka.

P.S. Seniorzy, może zainteresują Was i Wasze wnuki popularyzatorskie imprezy i wykłady na Uniwersytecie Wrocławskim, jak na przykład "Noc biologów", 15 stycznia od godziny 15, kliknij tutaj: Noc biologów lub multimedialny wykład otwarty z cyklu "Tajemnice Ziemi i Wszechświata", 16 stycznia, godz. 10, kliknij tutaj: Grenlandia - zielona czy biała wyspa?0 komentarze:

Prześlij komentarz