22 stycznia 2016

Edukacja w internecie - coś dla nas?

Przyznam się Wam, że dopóki nie powstał ten blog, YouTube dla mnie nie istniał. To chęć przypodobania się (?) Wam Popowiczanie sprawiła, że odkryłam ten świat. Żałuję, że tak jak każdy senior mam za mało czasu, ale od czasu do czasu mogę coś ciekawego dla Was poszukać. Tylko kto Was potem oderwie od ekranu?

Edukacja dla nas seniorów to nie tylko Uniwersytety Trzeciego Wieku, kliknij tutaj: Dla dojrzałych studentów. Może nadszedł już czas na e-learning lub na kanały edukacyjne dla seniorów na YouTube.

Obawiam się, że e-learning dla seniorów nie powstanie, ale na szczęście siedząc w domu, każdy z nas seniorów może skorzystać z kanałów na YouTube "dla młodych". Nikt nam metryki nie będzie sprawdzał! Zatem do dzieła!

Po wpisie o świecie blogów kulinarnych, kliknij tutaj: Blogi kulinarne, chciałabym Was dzisiaj zaprosić do świata kanałów edukacyjnych na YouTube. Oto kilka takich kanałów - coś dla amatorów fizyki, polonistyki, niezwykłych zjawisk oraz chcących poznać i zrozumieć otaczający nas świat:
Na te kanały zwracała już uwagę w internecie Zuzanna Tanajewska. Zuzanna Tanajewska należy do zespołu, który na Uniwersytecie Gdańskim publikuje na platformie internetowej "Ciąg Dalszy Nastąpi" (CDN), czytaj tutaj (kliknij): platforma CDN , kliknij też tutaj: CDN. Archiwum autorskie Zuzanny Tanajewskiej, kliknij tutaj; Archiwum autora. Zaglądanie na strony CDN na pewno Was odmłodzi. Jest to sposób na zimowe wieczory i poranki. Czy się zgadzacie?

Wiem, że niektórzy z Was nie są zwolennikami internetu. Chłodny ekran laptopa czy smartfona to nie to samo co papierowa książka. Mimo to zaglądajcie od czasu do czasu do internetu, no i oczywiście na ten blog.

0 komentarze:

Prześlij komentarz