27 grudnia 2015

Dla dojrzałych studentów

Zima jeszcze nie dotarła. Może ten bałwan ściągnie ją do nas. Kto wie? Zaklinajmy, a śnieg będzie. Tymczasem zajmijmy się dojrzałymi studentami.

Pod koniec roku 2015 postanowiłam odpowiedzieć sobie na pytanie: Co mnie szczególnie zachwyciło z propozycji edukacyjnych dla wrocławskich dojrzałych studentów? Otóż, jest to Akademia Leonardo da Vinci. Ci, którzy z tej możliwości skorzystali, są szczęściarzami.

Wiem o akademii tylko tyle, ile możecie przeczytać we wpisie, kliknij: Akademia Leonardo da Vinci. Dlatego z pobudek osobistych we wpisie, kliknij: Co słychać u Popowiczan, napisałam, że musimy przeegzaminować Hanię, Popowiczankę z Krzyków.

Czy wiecie, którą Hanię miałam na myśli? Czy to Ona jest na jednym z filmów z akademii i czy to Ona jest naszą rekordzistką, jeśli chodzi o ilość zajęć, w których bierze udział? Wiem, ze Hania korzysta z propozycji również innych organizacji. Stąd moje podejrzenie, że rekord należy do Niej. Brawo Haniu! Obok jest Hania, niebieska wolontariuszka w Hali Stulecia.

Jeszcze dwa lata temu nie wiedziałam, co znaczy skrót UTW - Uniwersytet Trzeciego Wieku. Z jednego z protokołów Wrocławskiej Rady Seniorów dowiedziałam się, że rok 2016 jest ogłoszony rokiem obchodów ruchów uniwersytetów trzeciego wieku. O idei uniwersytetów trzeciego wieku na świecie czytajcie tutaj (kliknij): UTW - wikipedia.

UTW na Uniwersytecie Wrocławskim jest drugą najstarszą, po warszawskim UTW, taką placówką w Polsce. W przyszłym roku w czerwcu będziemy świętować jego 40-lecie. Oto kilka uniwersytetów trzeciego wieku we Wrocławiu:
 • UTW na Uniwersytecie Wrocławskim, kliknij: UTW na UWr
 • UTW na Uniwersytecie Ekonomicznym, kliknij tutaj: UTW na UE
 • UTW na Akademii Wychowania Fizycznego, kliknij: UTW na AWF
 • UTW na Akademii Sztuk Pięknych, kliknij: UTW na ASP
 • UTW na Uniwersytecie Przyrodniczym, kliknij: UTW na UP
 • UTW na Papieskim Wydziale Teologicznym, kliknij: UTW na PWT
 • Uniwersytety Trzeciego Wieku we Wrocławiu, kliknij: UTW we Wrocławiu.
Na które uniwersytety uczęszczają Popowiczanie? Może da się to ustalić? Niestety nie mam pojęcia, czego uczą seniorów na wrocławskich uniwersytetach i ilu Popowiczan korzysta z oferty UTW. Kto z członków stowarzyszenia Popowiczanie ma najdłuższy staż dojrzałego studenta UTW? Chwalcie się!

3 komentarze:

 1. Dzień dobry kochani,
  Witam serdecznie w Nowym 2016 Roku, a skoro Hania jest tak mocno zajęta to ja dopowiem nieco jako uczestniczka Akademii da Vinci. To był znakomity projekt nazwany "Złotym Wiekiem" z uwagi na mistrza Leonarda i na cudowną epoką Renesansu. Projekt porównywalny z projektem Babiego Lata z 2010 roku. Gdyby udało się organizatorom powtórzyć ten projekt w 2016 roku - skorzystajcie koniecznie kto tylko będzie mógł. Jest to edukacja prawdziwie nowatorska, kreatywna i bardzo aktywna, zmuszająca do pracy umysłowej w sposób atrakcyjny i.. skrojona na miarę XXI wieku. Tu uczestnicy/studenci naprawdę skorzystali z najnowocześniejszych propozycji. Chciałabym Państwu polecić wrażenia i opisy z naszych zajęć wraz z licznymi fotografiami oraz komentarzami na założonym przez nas (uczestników) i dla nas - ale nie tylko (!) blogu akademickim do którego podam adres : seniorityiwy.wordpress.com sprawdźcie nas proszę a dowiedzcie się dużo więcej, uważam że warto. Pozdrawiam wszystkich Popowiczan bardzo serdecznie i życzę powodzenia w Nowym Roku Majka

  OdpowiedzUsuń
 2. Majko, w imieniu Popowiczan bardzo dziękuję za życzenia. Nie tracę nadziei, że się kiedyś znowu spotkamy - na tańcach lub wycieczce?

  Prowadzony przez Ciebie blog "Seniority i Wy" tętni życiem, a Ty na "tańczących zdjęciach" jesteś symbolem "radości z życia i bycia sobą". Taką Cię kochamy.

  Popowiczanka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Krysiu, dzięki serdeczne. Miło czytać że zaglądasz tam czasem także. To prawda że na Gali kończącej projekt tańczyliśmy przeróżne tańce, a wszystko to nauczyliśmy się tam właśnie na zajęciach teatralno tanecznych. Krysiu, ja też Was kocham, pozdrawiam serdecznie, buziaki ślę - Majka

   Usuń