05 grudnia 2015

Mikołaj "na podglądzie" i w biegu

Dlaczego zrobiłam ten wpis? Otóż, chciałam Wam pokazać zdjęcia z koła podbiegunowego zrobione przez Iwonę z Warszawy i Marysię ze Szczepina. Właśnie na kole podbiegunowym mieszka Mikołaj.

Czy wiecie, że Chata Mikołaja jest w sezonie "na podglądzie". Tutaj są kamery pokazujące na bieżąco, co dzieje się przed chatą Mikołaja (kliknij): Chata Mikołaja - kamera 1 oraz w środku chaty (kliknij): Chata Mikołaja - kamera 2. Kamery zwykle działają od grudnia do lutego.

A czy znacie imiona reniferów Świętego Mikołaja? Ile ich jest? O historii reniferów Mikołaja możecie przeczytać tutaj (kliknij): Renifery Mikołaja - Wikipedia.

Mikołaj mieszka na północnym kole podbiegunowym w Rovaniemi, ale zdania na ten temat są podzielone (kliknij tutaj): Rovaniemi - Wikipedia. A skąd pochodzi Mikołaj? Zobaczcie, co na ten temat napisano tutaj (kliknij): EduPress, Czasopismo dla nauczycieli.

Marysia, Popowiczanka ze Szczepina, która zrobiła zdjęcie renifera w Chacie Mikołaja na kole podbiegunowym, niestety nie wie, jakie miał imię "Jej renifer".


A tak wyglądają Jej renifery na wolności (kliknij na zdjęcie,  żeby powiększyć):


Oto kilka zdjęć, które moja koleżanka Iwona z Warszawy zrobiła w roku 2008 w chacie Mikołaja na północnym kole podbiegunowym (zauważcie linię koła podbiegunowego):

Program imprez mikołajkowych we Wrocławiu 5 - 6 grudnia (kliknij): Mikołajki 2015.

Tutaj możecie zobaczyć zapowiedź biegu Mikołajów
Partynice 6 grudnia (czytaj tutaj: Bieg Mikołajów)


Tutaj jest film o zeszłorocznym biegu Mikołajów w Toruniu
(bicie rekordu i półmaraton)


0 komentarze:

Publikowanie komentarza