03 grudnia 2015

Premiera filmu "Aktorka"

Na ekrany polskich kin wchodzi "Aktorka", dokumentalny film o  Elżbiecie Czyżewskiej - jednej z najważniejszych postaci polskiego kina. Moim zdaniem, film da nam nowe spojrzenie na tę aktorkę, tym bardziej, że jest to właściwie film dokumentalny. Film będzie można obejrzeć już od 4 grudnia w DCF (dawne kino Warszawa), kliknij tutaj: Aktorka. Poniżej jest zwiastun tego filmu oraz inne filmiki. 

O Elżbiecie Czyżewskiej w internetowym wydaniu Gazety Wyborczej napisano tak: "fascynująca erudytka obdarzona niezwykłym wdziękiem, inspirująca nonkonformistka i autodestrukcyjna imprezowiczka".Elżbiecie Czyżewskiej (1938 - 2010) poświęcona jest książka "Elka" Izy Komendołowicz (Wyd. Literackie, Kraków), czytaj tutaj (kliknij): Elka. W książce tej o aktorce opowiadają znani aktorzy, reżyserzy, pisarze, artyści, przyjaciele, znajomi, z Polski i Ameryki.

Życiorys Czyżewskiej jest podany tutaj (kliknij): Czyżewska - Wikipedia.

W poniższym filmiku o Elżbiecie Czyżewskiej i o filmie "Aktorka" mówi m.in. Kinga Dębska, reżyserka filmu "Aktorka". Na końcu wpisu jest drugi filmik, w którym Elżbieta Czyżewska opowiada o swojej wizycie  w Polsce w 1994 roku. Po latach aktorka przyjechała do Polski, żeby zagrać w "Szóstym stopniu oddalenia" w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Mam nadzieję, że ten wpis zachęci Was do pójścia do kina na "Aktorkę". Może napiszecie recenzje o tym filmie?
0 komentarze:

Prześlij komentarz