24 kwietnia 2016

Chóry narzekających mieszkańców na całym świecie

Elu, ale mi zrobiłaś frajdę. To dzięki Tobie dowiedziałam się o "Chórze komentujących wrocławian", który powstał w roku 2014 przy Capitolu. Od tego to już był tylko jeden krok do znalezienia "Chóru narzekających wrocławian", który działał wcześniej.

No i zgadnijcie, co się okazało dalej? Tak, tak, okazało się, że chórów narzekających mieszkańców miast jest na świecie bardzo dużo! Napiszcie w dowolnej wyszukiwarce "Complaints Choir" i YouTube, a znajdziecie te chóry.

Chóry same układają teksty, bo najlepiej wiedzą, na co w ich miastach narzeka się. Na przykład, w Budapeszcie narzekają, że do morza mają daleko. Mieszkańcom Helsinek nie podoba się, że drzewa są ścinane na papier toaletowy. Jedna z mieszkanek Chicago narzeka, że jej mąż po rozwodzie nadal mieszka w Chicago. Chór z Birmingham narzeka, że autobusy zaczynają jeździć o godzinie 6:30.

A na co narzekali wrocławianie w roku 2008 (zobaczcie na końcu wpisu film z YouTube)? Zastanówcie się, czy teraz jest lepiej. 

Pierwszy "narzekający" chór powstał w Birmingham w 2005 roku. Tutaj jest strona domowa narzekających chórów na świecie: Narzekające chóry. Kilka linków jest poniżej. Wesołego słuchania!

Kto mi pomoże przetłumaczyć teksty pieśni narzekających mieszkańców na całym świecie?
Gdańsk 2009

Wrocław 2008

0 komentarze:

Prześlij komentarz