23 kwietnia 2016

Cyklochodnik

Zgodnie z zapowiedzią wybrałam się dzisiaj na plac Wolności, żeby posłuchać Chóru Komentujących Wrocławian, który przy współudziale Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej wykonał Pieśń Szóstą "Cyklochodnik", kliknij tutaj: Chór Komentujących Wrocławian.

Jak myślicie, co to jest "cyklochodnik"? Moim zdaniem, to jest wyraz pojednania pieszych i rowerzystów.

Cóż to za radość oglądać ludzi pozytywnie zakręconych. Kapitalny pomysł! Na końcu wpisu jest link do filmów z próby i z występów, a obok zdjęcie czterech członkiń chóru. Czy rozpoznajecie Elę?

Tym razem na naszych oczach spotkały się dwie antagonistycznie nastawione grupy mieszkańców Wrocławia: piesi i rowerzyści. Dali wyraz swoim frustracjom i wzajemnym pretensjom. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Część pieszych nawet dała się namówić na jazdę rowerem. Zobaczcie to sami na zdjęciach (kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć):


Więcej zdjęć jest na stronach Capitolu, kliknij tutaj: Capitol - wrocławski chór komentuje rzeczywistość oraz tutaj: Capitol - zdjęcie.

Tutaj jest link to reportażu w radiowej trójce o Chórze komentujących wrocławian (wewnątrz kliknij na godzinę 14:59 na "posłuchaj" z lewej strony poniżej głównego zdjęcia): Reportaż.

Oto film z próby Chóru Komentujących Wrocławian w roku 2015:


oraz z pierwszego występu nad Odrą (szanty):


oraz z występów nocą:


0 komentarze:

Prześlij komentarz