10 kwietnia 2016

Serwetkowy konkurs

Kamienna Góra w zimnym deszczu chyba nie zachwyca, ale jeśli wejdziecie do Muzeum Tkactwa i poznacie historię tego miasta, to słuchając opowieści młodej przewodniczki możecie zmienić zdanie. Mnie się to przydarzyło w trakcie zorganizowanej przez Jadzię wycieczki.

Dlatego postanowiłam zareklamować konkurs serwetkowy, organizowany przez Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, kliknij tutaj: Serwetkowy konkurs.

Muzeum zaprasza wszystkich zajmujących się szydełkowaniem, haftem, koronką, tkactwem lub innymi technikami włókienniczymi do udziału w konkursie na ręcznie wykonaną serwetkę. Prace należy nadesłać lub dostarczyć do Muzeum w Kamiennej Górze do 25 kwietnia 2016 roku. Konkurs ten jest znany w różnych regionach Polski.

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze mieści się w wielu salach na kilku piętrach, kliknij tutaj: Muzeum Tkactwa. Każdy znajdzie coś dla siebie ciekawego, bo jego zbiory obejmują różne działy, zobacz tutaj:


Muzeum tkactwa zrobiło na mnie duże wrażenie, spotęgowane magią opowieści przewodniczki po nim. Ona chyba kocha to, co robi i jest lokalną patriotką. Dlatego historia tkactwa w Kamiennej Górze i jego upadku stała mi się szczególnie bliska.


A oto jeden z wielu filmów o Kamiennej Górze i jej turystycznych walorach, dostępny na YouTube:

1 komentarz:

  1. Lubię spędzać czas w okolicach Kamiennej Góry zwłaszcza w Krzeszowie i okolicznych lasach

    OdpowiedzUsuń