03 kwietnia 2016

Wrocławskie festiwale na ESK 2016

W dyngusowy poniedziałek wybrałam się do Wrocławskiego Teatru Komedia na spektakl "Boening, boening" (zobacz poniżej). Taka lekka komedia to dobry relaks po przedświątecznym szaleństwie zakupów i sprzątania (?). Po spektaklu poinformowano widzów, że w maju i czerwcu czekają nas wspaniałe wydarzenia, których współorganizatorem jest Wrocławski Teatr Komedia (kliknij tutaj: Wrocławski Teatr Komedia). Ucieszyło mnie to bardzo. Komedii nigdy nie jest za wiele.
  • Pod koniec maja (27-28 maj) będzie dwudniowy turniej tenisowy gwiazd (będzie w nim brał udział m.in. Marcin Daniec), zakończony koncertem Olgi Bończyk i jej gości oraz specjalnym pokazem multimedialnych fontann, (kliknij): Turniej i Koncert "Gwiazdy nocą"
  • Pod koniec czerwca (20-26 czerwiec) będzie tygodniowy I Festiwal "Komedia roku", (kliknij): Program festiwalu "Komedia roku". Przyjadą wspaniałe teatry z Warszawy, Krakowa i Katowic, m.in.:
  1. Teatr Polonia z Warszawy (prowadzony przez fundację Krystyny Jandy), kliknij tutaj: Teatr Polonia
  2. Teatr Bagatela z Krakowa, kliknij tutaj: Teatr Bagatela
  3. Teatr Komedia z Warszawy, kliknij tutaj: Teatr Komedia
  4. Teatr Korez z Katowic, kliknij tutaj: Teatr Korez
  5. Teatr Syrena z Warszawy, kliknij tutaj: Teatr Syrena.
  6. ...
Bilety są już w sprzedaży. Oj, będzie co oglądać. Taka teatralna uczta w ciągu kilku dni!
Zanim wybierzecie się na te komedie i koncerty, nie przegapcie Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza - Równoleżnik Zero, organizowanego przez Miejską Bibliotekę.

Festiwal będzie w dniach 7-9 kwietnia. Spotkania i imprezy będą w różnych miejscach (zwróćcie uwagę na oznaczenia kolorów w programie). Szczegóły zobaczcie tutaj (kliknij): Równoleżnik zero. Program jest rewelacyjny. Kto nie chciałby, na przykład, posłuchać gościa specjalnego - Marcina Mellera, opowiadającego o jego fascynacji Gruzją. To dopiero będzie frajda! Dzięki Haniu, że mi o tym napisałaś.

To wszystko będzie w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Kolejny raz okazuje się, że warto być stolicą. 


0 komentarze:

Publikowanie komentarza