16 września 2016

Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking

O Stowarzyszeniu Promocji Sportu FAN już kiedyś na blogu pisałam. Znowu jest do tego okazja. Przy stowarzyszeniu działa Klub Aktywnego Seniora, kliknijcie tutaj: Klub Aktywnego Seniora.

Warto skorzystać z bardzo atrakcyjnych propozycji stowarzyszenia i klubu, w  tym z imprez organizowanych w ramach igrzysk seniora w czasie Wrocławskich Dni Seniora.

Nie samą kulturą senior żyje. Chodząc po ulicach Wrocławia (a dokładniej mówiąc jeżdżąc tramwajami), widzę wysportowane seniorki z kijkami. Podziwiam je. Tylko czemu seniorów z nimi nie ma? Już w październiku będzie okazja, żeby się przekonać, kogo kijki bardziej przyciągają.

Celowo o tym piszę, żeby mieć pretekst, aby zareklamować mistrzostwa w nordic walking, które będą we Wrocławiu 15 października (sobota),  kliknijcie tutaj: Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking.  Puchar ufundował prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. Mistrzostwa odbędą się na terenie Parku Szczytnickiego.

Mistrzostwa organizuje Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN, kliknijcie tutaj: FAN Promocja Sportu. Współorganizatorem jest Hala Stulecia.

Specjalnie dobrane dystanse dostosowane są do osób w różnym wieku i w różnej kondycji fizycznej. W zawodach udział może wziąć każdy - od przedszkolaka po seniora. W poprzedniej edycji udział wzięło 600 osób.

Zapisy na mistrzostwa są w budynku Sektora 3 przy ulicy Legnickiej 65 w następujących terminach w czasie dyżurów:

  • 20 września, [godz. 10:00-11:00, 
  • 23 września, godz.16:00-17:00, 
  • 27 września, godz. 13:00-15:00, 
  • 30 września, godz.16:00-17:00.
Na jednym z takich dyżurów była nasza Hania z Krzyków.
Są różne formy udziału w tych mistrzostwach. Dla siebie wybieram "oglądanie" i "kibicowanie". Liczę, że będę miała okazję Was oklaskiwać. Dajcie mi znać, do jakiej grupy się zapisaliście.

W maju 2016 zachęcałam Was do głosowania na projekt Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN, kliknijcie tutaj: Projekt "Aktywny Dolny Śląsk". Stowarzyszenie chciało zorganizować we Wrocławiu Mistrzostwa Dolnego Śląska w Nordic Walking. Nie wiem, czy się im udało otrzymać na ten cel pieniądze z budżetu obywatelskiego. Trzeba będzie to sprawdzić na stronach internetowych stowarzyszenia, kliknijcie tutaj: FAN Promocja Sportu. Może Wy to wiecie?

Zastanawiam się, w jakim wieku najlepiej zaczynać przygodę z nordic walking. Aby to robić wyczynowo, trzeba chyba zacząć bardzo wcześnie. Po maturze? Aby mieć z tego przyjemność - po 50-tce. A jaki będzie efekt, gdy zaczniemy to robić po 60-tce? Na pewno rewelacyjny.

Zatem spotkajmy się w Parku Zachodnim lub skorzystajmy ze spotkań z kijkami w środy. Stale o tym przypominają na stronach "Babiego Lata", kliknijcie tutaj: Babie Lato.  Przecież kiedyś  dwa razy w tygodniu z kijkami chodziłyśmy pod fachowym okiem studentów z AWFu. Było miło i zdrowo.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza