25 czerwca 2017

Torcik bezowy ze Świeradowa

Jadzia, Kazia, Krysia i Marysia, cztery Popowiczanki, wybrały się z  ich sympatykami na wycieczkę do Lubania i Świeradowa. Ach, co to była za wycieczka! Słoneczko świeciło, lekki wiaterek wiał, humory dopisywały, wszędzie było pięknie i miło - pełny relaks.

Lubań wszystkich bardzo pozytywnie zaskoczył. Może kiedyś o nim napiszę oddzielnie, bo warto, kliknijcie: Lubań oraz tutaj: Lubań - film promocyjny "Lubię Lubań".

Świeradów był Popowiczankom znany z poprzednich ich "wypadów za miasto". Tak wyglądał on na filmie w roku 2014, kliknijcie: Świeradów Zdrój - YouTube. Popowiczanki chętnie go odwiedziły ponownie. Każda z nich miała inny powód. Wspólnym ich powodem była oczywiście przejażdżka gondolą na Stóg Izerski, no i kawiarnia Bohema  w Domu Zdrojowym. Również Irek, który razem z Jadzią wycieczkę przygotował, kliknijcie tutaj: Turystyczny zawrót głowy, miał powód, żeby kawiarnię Bohema odwiedzić. Był nim torcik bezowy!

Ale Krysia ucieszyła się, gdy dowiedziała się, że w Świeradowie jest taki sam torcik bezowy jak w Polanicy. Chyba pamiętacie, że w Polanicy torcika bezowego nie mogła zjeść, kliknijcie tutaj: Wiosna w Polanicy Zdrój. Na torcik skusiła się też Jadzia i "Bojurek", autor niektórych zdjęć. Na zdjęciu obok czekają z utęsknieniem na torciki bezowe. Jak wygląda kawiarnia, możecie zobaczyć tutaj (kliknijcie): Bohema - film YouTube.

Czy rozpoznajecie trójkę uczestników wycieczki na pierwszym zdjęciu. To oczywiście Ania, "Bojurek" i Jasia. Chyba zgodzicie ze mną, że pięknie się prezentują na Stogu Izerskim. Mogliby wystąpić w reklamie kolejki gondolowej. Czy Jurek i Krysia równie dobrze wyglądają na poniższych zdjęciach na Stogu Izerskim?


Świeradów ma w sobie jakąś magię, którą widać na twarzach uczestników wycieczki. Czy zauważacie to na twarzach  Marysi, Kazi i Jadzi na poniższych zdjęciach? Kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć.


I co z tego wpisu na blogu wynika? Świat należy do Popowiczanek -  wszędzie królują. Nic dziwnego, przecież zgodnie z hymnem to Popowiczanek czas, kliknijcie: Popowiczanie mają swój hymn:
Popowiczanie, Popowiczanie,
jesteśmy razem, niech na zawsze tak zostanie,
w tym nasza radość, nasza siła, dobry humor, wigor w nas,
Popowiczanie, nasz czas. 

Uwaga. Więcej zdjęć ze Świeradowa i Stogu Izerskiego jest w aktualnej galerii ruchomej.

4 komentarze:

 1. Już mnie ściska z zazdrości, że nie byłam. Sprawy po pożarze w moim bloku nie zakończone. Wycieczki z Jadzią są wspaniałe. Krysiu, wyglądasz kwitnąco. Pozdrawiam Popowiczanki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Halu, trzymam kciuki, żebyś mogłam pojechać na następną wycieczkę organizowaną przez Jadzię. Wycieczki z Jadzią są cudowne.

   Popowiczanka

   Usuń
 2. Najprawdziwsza PRAWDA! Wycieczki z kol.Jadzią są wspaniałe- potwierdzam(!). Szkoda, że nie mogłem uczestniczyć...ale co się odwlecze... Świeradów jest piękny - to fakt (mieszkałem trochę w Mirsku i robiłem wypady...). Pozdrawiam wszystkich Uczestników wycieczki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy odbędą się wycieczki w roku 2019 i gdzie

  OdpowiedzUsuń