19 kwietnia 2017

Wiosna w Polanicy Zdrój

Wiosny szukać musimy wszędzie, bo w tym roku jest ona bardzo kapryśna. Cztery wrocławianki uwierzyły Marysi, że skoro w grudniu zima była w Polanicy, to w kwietniu musi tam być wiosna (kliknijcie tutaj: O czym Popowiczanka może marzyć w zimowe wieczory?).

Miały rację. Oto dowody na to, że wiosny i atrakcji w Polanicy nie brakuje. Pierwsze zdjęcie pokazuje wiosnę w kolorach jesieni. Zrobiono je koło "Piekiełka", które jest na zdjęciu drugim.

Niestety cztery wroclawianki "utknęły" w "Piekiełku" i do zamku "Leśna" na Szczytniku nie dotarły, kliknijcie tutaj: Zamek "Leśna" - polskie szlaki oraz tutaj: Zamek "Leśna" - wikipedia.

W "Piekiełku" można wypić bardzo zdrowe soki ze świeżych owoców, ale najpierw trzeba wykazać się tężyzną, bo "Piekiełko" jest na górze, kliknijcie tutaj: Piekiełko - home page. Warto na tę górę wejść, bo widoki na Góry Bystrzyckie i Góry Sowie są niezapomniane. Położenie "Piekiełka" jest bardzo atrakcyjne, kliknijcie tutaj: Położenie Piekiełka.

Następne zdjęcia zrobiono nad rzeką Bystrzycą Dusznicką, która kiedyś Polanicę zalała, oraz w kawiarni w pijalni wód mineralnych. Niestety Popowiczanka nie dostała zgody koleżanek na torcik bezowy z powodu zbyt dużej w nim ilości cukru - musiała się zadowolić tylko sernikiem.


Wynagrodziły jej to wiosenne kolory drzew, co potwierdza jej uśmiech na twarzy (kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć):


Żeby Was przekonać, że to wszystko działo się w Polanicy, na koniec tradycyjne zdjęcie z Parku Zdrojowego. Niestety wiosny na nim nie widać, za to niebo jest niebieskie. Więcej o atrakcjach Polanicy możecie poczytać tutaj, kliknijcie: Atrakcje Polanicy Zdrój.

2 komentarze:

  1. Zdjęcia ok najlepsze te z Piekiełka z Piekiełka, jedna sala 10 minutx5 to godzina'' prawie ugotowanie obiadu'Bardzo obszernie i czasochłonne. Stały czytelni

    OdpowiedzUsuń