14 listopada 2015

Dlaczego jesienią drzewa stają się czerwone?

Jesień czaruje nas kolorami. Uwielbiam jej kolory. Czy zastanawialiście się, dlaczego jesienią liście niektórych drzew żółkną, a inne są czerwone? Możecie się tego dowiedzieć z poniższego filmiku nakręconego przez dziennikarza naukowego dr Tomasza Rożka, z wykształcenia fizyka.

Tomasz Rożek jest autorem książek dla każdego (młodego i starego), kogo interesują zagadnienia ze świata nauki. Czytaj tutaj (kliknij): Książki - Nauka to lubię.

Oficjalna strona internetowa Tomasza Rożka jest tutaj (kliknij): NaukaToLubie. A oto, co o Tomaszu Rożku piszą na Wikipedii (kliknij): Tomasz Rożek.

Jeśli Wam jesieni za oknem za mało, to obejrzyjcie jesień uwiecznioną przez czytelników Gazety Lubuskiej: Magiczna jesień. Zdjęcie obok przysłał mi kolega Werner.

Aby obejrzeć filmik o czerwonym kolorze drzew, kliknij na strzałkę. Jeśli film chcesz oglądać w formacie pełnoekranowym, to kliknij na dolny prawy róg i kliknij na ostatni "kwadratowy znaczek":


2 komentarze:

 1. Piękna sprawa.Bardzo lubię informacje naukowe przekazywane przez p.Rożka bo robi to w taki sposób, że każde dziecko wie o co chodzi.
  Post jak zwykle przygotowany profesjonalnie. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą. Tomasz Rożek jest świetnym propagatorem nauki.

   Krystyna

   Usuń