16 października 2016

Festiwal Aktorstwa Filmowego i Beztroska Festiwal

Oj, dzieje się, dzieje we Wrocławiu w tym szczególnym roku 2016. Nie można nadążyć z festiwalu na festiwal. Tym razem musimy zdążyć, bo kochamy polskich aktorów i kochamy beztroskę.

Przez 5 dni, od 23 października, w Dolnośląskim Centrum Filmowym (dawne kino Warszawa) będziemy mogli obejrzeć wiele wspaniałych ról naszych ulubionych aktorów oraz ich samych, kliknijcie tutaj: Program festiwalu. Będą darmowe wejściówki, kliknijcie tutaj: Wejściówki do DCF.

Gala otwarcia Festiwalu Aktorstwa Filmowego 22 października i imprezy towarzyszące będą w CeTA, ul. Wystawowa 1. Na monodram 23 października, godz. 15, i na recital Opani 24 października, godz. 18, były darmowe wejściówki. Może jeszcze są do odebrania w CeTA (portiernia). W tym roku nagrody za osiągnięcia dostaną Magda Zawadzka i Jerzy Englert, kliknijcie tutaj: Laureaci.

Kiedyś byłam na wspaniałym koncercie gitarowym. Dlatego postanowiłam w tym wpisie dodać link do festiwalu gitarowego, który zdaniem organizatorów jest wydarzeniem niezwykłym na skalę europejską, kliknijcie tutaj: Guitar Masters 2016. Niektóre koncerty odbędą się w Narodowym Forum Muzyki.

Jak wiecie, dzięki wizycie Łodzi we Wrocławiu, odkryłam Browar Mieszczański (ul. Hubska 44-48). Dlatego mojej uwadze nie mogła umknąć informacja, że w Browarze Mieszczańskim będzie zwariowana, moim zdaniem, impreza. To wszystko będzie działo się w dniach 22-23 października, wstęp wolny, początek o godzinie 10, przeczytajcie tutaj: Beztroska Festiwal. Czy to wszystko tylko dla młodych? Chyba nie. My dojrzali wspaniali też tęsknimy za beztroską. Organizatorzy tak piszą o festiwalu beztroski:

" Beztroska Festiwal to wydarzenie dla wszystkich ceniących smak życia wolnego od niepotrzebnego stresu, pośpiechu, depersonalizacji. Browar Mieszczański zamieni się na dwa dni w miejsce głębokiego relaksu, zdrowej diety, eco warsztatów, zajęć rozwijających kreatywność, uwalniających emocje, muzyki i śpiewu."

Beztroska Festiwal organizuje Stowarzyszenie Maye: Music, Art, Yoga, Eco, kliknijcie tutaj: Stowarzyszenie Maye oraz tutaj: Stowarzyszenie Maye na Facebooku. Na stronach internetowych tego stowarzyszenia są zdjęcia beztroskich, szczęśliwych, uśmiechniętych młodych ludzi. W takim międzypokoleniowym towarzystwie każdy senior poczuje się beztrosko. Jaki z tego wniosek?

PS. Coś dla ducha i ucha, kliknijcie: Koncert, Dom Kultury Nowy Dwór

0 komentarze:

Prześlij komentarz