12 października 2016

Propozycja CeTA dla seniorów 50+

Centrum Technologi Audiowizualnych, czyli CeTA, "gościło" na naszym blogu już co najmniej dwa razy - czy pamiętacie te wpisy? Może dlatego tym razem samo się zwróciło do naszego stowarzyszenia z prośbą o rozpropagowanie swojej propozycji dla kreatywnych seniorów, a jest ona bardzo atrakcyjna.

Są to bezpłatne warsztaty dla początkujących seniorów 50+ z montażu filmów video. Tutaj jest strona internetowa tych warsztatów, kliknijcie: Warsztaty z montażu video. CeTA mieści się w budynku przy ulicy Wystawowej 1 (obok Hali Stulecia), kliknijcie tutaj: CeTA na Facebooku.

Zapisy są do 24 października za pomocą poczty elektronicznej, kliknijcie tutaj: Zgłoszenia. Zajęcia będą od 28 października do 12 grudnia 2016 w następujących terminach o godzinie 17:

  • Październik: 28.10
  • Listopad: 2.11, 16.11, 18.11, 23.11, 25.11, 30.11 
  • Grudzień: 7.12, 12.12.
Warsztaty będą prowadzili

  •  Marek Dąbrowski – dyrektor techniczny CeTA. Reżyser montażu filmowego, szkoleniowiec z zakresu montażu filmowego, pracy montażysty na planie filmowym itp. W dorobku twórczym Marek Dąbrowski ma ponad sto filmów, które realizował we współpracy z polskimi reżyserami, m.in. Januszem Zaorskim, Jerzym Hoffmanem czy Janem Łomnickim,
  • Anna Kliś - absolwentka anglistyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz kierunku produkcji filmowej i telewizyjnej Uniwersytetu Walijskiego (University of Wales) w Wielkiej Brytanii.
 Oto fragmenty emaila, który dostaliśmy z CeTA od Agnieszki Szarmach, koordynatora projektów edukacyjnych, z opisem zawartości programu warsztatów:

"Centrum Technologii Audiowizualnych serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty montażu video dla seniorów - osób początkujących, którzy chciałyby rozwinąć, oprócz umiejętności technicznych, również swoją wrażliwość i kreatywność.

Podczas trwania warsztatów uczestnicy realizują krótki projekt wideo oraz uczą się podstaw zarówno filmowania, jak i montażu, korzystając ze swoich własnych komputerów w celu zmontowania nakręconego materiału. Filmy mają być kilkuminutowymi portretami rzeczywistości kręconymi sprzętem dostępnym uczestnikom we własnym zakresie: telefon komórkowy, aparat, kamera. Warsztaty składają się z teoretycznego wprowadzenia (podstawy filmowania, analiza przykładowych wideo, dyskusja na temat pomysłów i inspiracji uczestników, itd.) oraz części praktycznej (podstawy montażu, nauka krok po kroku podstawowych programów, itd.)
"

A tutaj są dwa wpisy, o których wspomniałam na początku:

Dla zachęty przypominam inne warsztaty filmowe:

0 komentarze:

Prześlij komentarz