30 października 2016

Kogo wspominamy w te dni?

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny są szczególnymi dniami w naszej tradycji, w naszym życiu. Jest to czas wspomnień, zadumy i refleksji nad przemijaniem. O czym myślimy wtedy? Za kim tęsknimy? Kogo nam brakuje? Może w odpowiedzi na te pytania pomogą Wam przepiękne wiersze Majki z "Babiego Lata", kliknijcie tutaj: Majka Stanek, Ostateczność oraz tutaj: Majka Stanek, Światełko pamięci.  

Tym razem nie napiszę nic nowego, tylko przypomnę Wam stare wpisy z naszego bloga. Niech każdy z nas zostanie ze swoimi myślami.

1 komentarz:

  1. To okolicznościowy, mądry i bardzo pouczający wpis.
    Krysiu, dziękuję też za "Majkę", ale wracając do pytania - kogo wspominamy ? wg mnie wszystkich ludzi którzy odeszl, bo każdy z nich wart jest naszej pamięci. Po cegiełkach pozostawionych przez tych co odeszli my wszyscy tu żyjący wspinamy się na coraz wyższy szczebel rozwoju. Tak długo trwać będzie pamięć po zmarłych jak długo mamy ich w naszych sercach i jak długo z należną godnością świecimy im symboliczne światełko. Spokojnego świętowania życzę wszystkim Koleżankom i Kolegom Majka

    OdpowiedzUsuń