01 października 2016

Warsztatowa jesień na ESK 2016

Otwieram w czwartek komputer i co widzę? Mail od jednej z naszych sympatyczek, a w nim link do strony ESK 2016, czyli Europejskiej Stolicy Kultury, z aktualnościami i to jakimi:

"Warsztatowa jesień we Wrocławiu - czas start! Mieszkańcy i mieszkanki naszego miasta przygotowali dla was propozycje zajęć, w których możecie wziąć udział. W ramach specjalnego naboru programu mikro GRANTY ESK 2016, realizowanego pod patronatem i przy wsparciu firmy KOGENERACJA S.A., możecie wzajemnie się od siebie uczyć, rozwijać swoje pasje, dzielić się wiedzą i czerpać wiedzę od innych. Sprawdźcie czego możecie się nauczyć od swoich sąsiadów; poniżej znajdziecie krótkie opisy warsztatów oraz szczegóły dotyczące rekrutacji."

Kliknijcie tutaj, aby dowiedzieć się więcej: Podziel się energią - warsztatowa jesień we Wrocławiu. Jest to lista projektów zgłoszonych przez mieszkańców Wrocławia i zakwalifikowanych do realizacji w ramach programu "Podziel się energią". Rewelacja pod wieloma względami. Program ten wspiera nasza elektrociepłownia (zobaczcie nieudane zdjęcie obok). Ale wszystko po kolei.

Kiedyś wiosną w tramwaju numer 3 bardzo sympatyczna pani namawiała sąsiadkę do głosowania na projekt przygotowany przez mieszkańców (seniorów) Księża Małego - chodziło o warsztaty komputerowe. Niestety ulotkę zgubiłam, więc szczegółów nie pamiętam. Przypuszczam jednak, że to był projekt zgłoszony do programu "mikro GRANTY ESK 2016", bo na liście projektów, które zakwalifikowały się do realizacji na ESK 2016, są warsztaty komputerowe na Księżu Małym, kliknijcie tutaj: Komputerowe warsztaty międzypokoleniowe. Ta informacja bardzo mnie ucieszyła, bo "pani (seniorka) z tramwaju numer 3" urzekła mnie swoim zapałem. BRAWO Księże Małe!

Zatem Popowiczanie, do dzieła, tzn. przeczytajcie, co, gdzie i kiedy oferują Wam aktywni mieszkańcy Wrocławia i zapisujcie się, bierzcie udział w darmowych wydarzenia, które będą w dniach 4 października - 30 listopada. Jest w czym wybierać, jeszcze raz kliknijcie tutaj: Podziel się energią i weź udział w warsztatach oraz tutaj: Mikrogranty - specjalna edycja. Wspaniałe jest to, że jest to efekt "oddolnych" inicjatyw mieszkańców, a pomysłów i fantazji im nie brakuje.

Lista proponowanych warsztatów i imprez jest długa. Znalazłam na niej projekt zgłoszony przez 'Tratwę", ul. Legnicka 65. Tratwy nie muszę Wam, Popowiczanie, przypominać, kliknijcie tutaj: Tłusty czwartek w Tratwie oraz tutaj: Mistrzostwa w grillowaniu. Projekt nazywa się VEGE VEKI. W dniach 5 i 6 listopada (sobota - niedziela) uczestnicy warsztatów w Tratwie przygotują wegetariańskie przetwory. Gotowanie to świetna, twórcza i satysfakcjonująca zabawa. Obowiązują zapisy. Warunki rekrutacji:

"Napisz kilka zdań o ,,smakach dzieciństwa" za którymi tęsknisz najbardziej i prześlij na adres mailowy:  vegeveki@wroclaw2016.pl. W treści wiadomości możesz podać preferowany dzień warsztatów. Na zgłoszenia czekamy od 9 do 17 października 2016 r. "

A oto kilka słów o Kogeneracji S.A. Nasza elektrociepłownia chętnie uczestniczy i wspomaga działania na rzecz mieszkańców Wrocławia. Możecie tym być zaskoczeni, ale to prawda, kliknijcie tutaj: Informacje biura prasowego Kogeneracji S.A. 

Teraz elektrociepłownia, przedtem PKP (kliknijcie tutaj: Pociągiem do nowoczesności) - wszyscy urozmaicają wolny czas wrocławianom. Ale się nam powodzi! Tutaj możecie przeczytać więcej o tegorocznej specjalnej edycji mikro-grantów, kliknijcie: Mikrogranty 2016.

Na zakończenie rozwiązanie zagadki: Kto i gdzie zrobił mój powyższy portret? Otóż, jest to spontaniczne wspólne dzieło uczestniczek warsztatów, o których pisałam tutaj, kliknijcie: Seniorka Liderka Obywatelka. Takich portretów uczestniczek warsztatów powstało kilkanaście. Może kiedyś je na naszym blogu zobaczycie. Kliknijcie na portret, żeby zobaczyć jaka jestem kolorowa.

0 komentarze:

Prześlij komentarz