18 marca 2017

Aktorska piosenka

Już za kilka dni czeka nas wspaniała uczta, kliknijcie tutaj: Przegląd Piosenki Aktorskiej oraz tutaj: Przegląd - gwiazdy. Spektakle i koncerty będą od 24 marca do 2 kwietnia 2017 na scenach Teatru Capitol, Teatru Polskiego, Impartu, Synagogi pod Białym Bocianem, CeTy, Starego Klasztoru i Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Już sama lista tych scen może przyprawić o zawrót głowy.

Wykonawcy będą z całego świata, a z Polski m.in.:

Szczegóły są tutaj (kliknijcie): Program. Galę zaplanowano na 1 i 2 kwietnia w Teatrze Polskim, kliknijcie tutaj: Koncert galowy "Muzeum wolności". Opis tego spektaklu jest dla mnie zaskoczeniem - nie kojarzy mi się z piosenką. Oto fragment tego opisu:

Akcja Gali dzieje się w przyszłości. (...) Czy Wolność uda się zamknąć w Muzeum?  Czy artyści umieją śnić o przyszłości? Czy muzyka potrafi wieszczyć, a piosenka rozbudzić głód utopii? A może żyjemy już w przyszłości i innego końca świata nie będzie?

Jeśli chodzi o zagranicznych wykonawców, to zainteresowała mnie Shefita, kliknijcie tutaj: Shefita, Karma police -YouTube. Nie wiem jednak, czy to jest wykonawczyni piosenki aktorskiej. Brzmi raczej folklorystycznie.

W tegorocznym programie brakuje mi laureatów Przeglądów Piosenki Aktorskiej sprzed lat, kliknijcie tutaj: Lista laureatów - wikipedia. Czy pamiętacie te laureatki:

Jeśli nie, to posłuchajcie chociaż Edyty Geppert, przecież ona pochodzi z Nowej Rudy:

0 komentarze:

Prześlij komentarz