04 marca 2017

Za co kochają nas mężczyźni?Dwa lata temu kilkanaście Popowiczanek spotkało się 8 marca w Świecie Lodów (zobaczcie zdjęcia). Na tę szczególną okazję Anka, ta od "rymowanki", przygotowała specjalne wierszyki, a Popowiczanka tulipany. Czy uwierzycie, że tulipany były sztuczne, a wierszyki "internetowe"? Oto sztuczne tulipany i jeden z tych wierszyków "internetowych", nieznanego autora:

Życzenia
Każdego roku o tej samej porze
Każdy nam życzy, co tylko może.
Ja korzystając z tej sposobności,
Życzę Wam szczęści, dużo radości.
To, czego pragniecie, by się spełniło.
A to, co kochacie, by Waszym było.

Ostatnia linijka tych życzeń sprowokowała moje poszukiwania (oczywiście w internecie) przyczyn, dla których panowie nas kochają. Okazało się, że ten problem jest przedmiotem poważnych badań. Na przykład, 8 marca 2011 Super Ekspress doszukał się aż ośmiu powodów, dla których mężczyźni kochają kobiety:

 1. Bo tylko one nigdy się nie znudzą.
 2. Bo potrafią zawiązać krawat.
 3. Bo bez nich wciąż żylibyśmy w jaskiniach. 
 4. Bo gdyby nie one, nie byłoby się do kogo przytulić.
 5. Bo gdyby nie one, nie byłoby wiadomo, na co wydawać pieniądze.
 6. Bo nie byłoby komu tłumaczyć zasad piłki nożnej.
 7. Bo bez nich byłoby nudno.
 8. Bo gdyby nie one, świat byłby o wiele brzydszy.
Wszystkie te powody były oczywiście naukowo uzasadnione. Na przykład, ósmy powód był uzasadniony tak: "W końcu to one zwane są "płcią piękną". Panowie nie mieliby za kim oglądać się na ulicy".

Mnie ta lista powodów wydaje się być za krótka. Dlatego postanowiłam dodać jeszcze ten link (kliknijcie): Planeta Kobiet - za co kochają nas mężczyźni. Co o tym myślicie?

Co Popowiczanki wymyślą w tym roku na 8 marca? Zobaczymy. Jednego jestem pewna. Humoru i fantazji im nie zabraknie. A może skorzystają z propozycji przygotowanych przez "Wrocław", kliknijcie: Dzień Kobiet 2017?


A może zdecydują się na koncert, który będzie 8 marca o godzinie 17:30 w Młodzieżowym Domu Kultury Fabryczna  na Nowym Dworze (ul. Zemska 16a). Zobaczcie afisz organizatorów:

 

4 komentarze:

 1. Źle zadane pytanie: nie za co, tylko dlaczego(!); i tu "jest pies pogrzebany"... Muszą "zadziałać" feromony i ta przysłowiowa chemia. I tyle, albo aż tyle. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ile osób tyle zdań. Nie powiedziałbym, że to pytanie jest zadane źle. Kocham kobiety za to, że potrafią słuchać (w odróżnieniu do nas mężczyzn), że po prostu są i kiedy miało się ciężki dzień, można się przytulić :)

   A dlaczego je kochamy? Bo tak jesteśmy skonstruowani i nic z tym zrobić nie możemy. No i bardzo dobrze ;)

   Usuń
  2. Masz rację Kolego(!). To, że jest się do kogo przytulić- to fakt(!). Jest jednak pewna różnica: jeśli mężczyzna nie ma nic do powiedzenia- milczy... Pozdrawiam Nasze Kobiety!

   Usuń
 2. Miło posłuchać kobiecie męskiej wytrawnej dyskusji w temacie jak wyżej... Istny zawrót głowy wynika aż z tylu pomysłów, ho ho ho!
  Pozdrawiam szczególnie Panie, ale Panów także - Majka

  OdpowiedzUsuń