01 marca 2017

Bezpłatne warsztaty dla seniorów w CETA

Senior seniorowi nie jest równy. To prowokacyjne (?) zdanie może mieć różne interpretacje. Mnie po prostu chodzi o to, że słowo "senior" oznacza albo mężczyznę w wieku 60+ albo jakiegoś osobnika 60+ płci dowolnej. Czy my seniorki powinniśmy się zgadzać na to, żeby nas nazywać "seniorami"?

Dlaczego to piszę? Otóż, dostaliśmy zaproszenie z CETA na bezpłatne warsztaty dla seniorów z montażu video. Jak myślicie? Czy to zaproszenie jest tylko dla mężczyzn? Nie mam pojęcia. Mam nadzieję, że nie. W końcu nas aktywnych seniorek 60+ jest więcej niż aktywnych panów seniorów 60+.

Warsztaty są organizowane w Centrum Technologii Wizualnych (CETA) przy ulicy Wystawowej 1 od 15 marca do 31 maja 2017, kliknijcie tutaj: Warsztaty z montażu video. Liczba miejsc jest ograniczona, zgłoszenia przyjmowane są do 8 marca 2017 r. Wypełnijcie tutaj formularz zgłoszeniowy (kliknijcie): Zgłoszenie.

Jak się uważnie przeczyta treść zaproszenia, to się okaże, że dla CETA senior jest już od 50+. Mam mieszane uczucia. A kim dla CETA jest senior 70+?

Centrum Technologii Audiowizualnych zaprasza osoby początkujące (super - my seniorki jesteśmy osobami!), które chciałyby rozwinąć, oprócz umiejętności technicznych, również swoją wrażliwość i kreatywność. Podczas warsztatów uczestnicy realizują krótki projekt video oraz uczą się podstaw zarówno filmowania, jak i montażu oraz jak wykorzystać możliwości sprzętu, jakim dysponują na co dzień. Uczestnicy korzystają ze swoich własnych komputerów, aby móc pracować nad projektem również poza zajęciami.

Termin warsztatów: 9 spotkań w środy o godz. 17,

  • marzec: 15, 22, 29, 
  • kwiecień: 5, 26, 
  • maj: 10, 17, 24, 31.
Zajęcia będą prowadzić:

  • Marek Dąbrowski – dyrektor techniczny CeTA. Reżyser montażu filmowego, szkoleniowiec z zakresu montażu filmowego, pracy montażysty na planie filmowym itp. W dorobku twórczym Marek Dąbrowski ma ponad sto filmów, które realizował we współpracy z polskimi reżyserami, m.in. Januszem Zaorskim, Jerzym Hoffmanem czy Janem Łomnickim. 
  • Anna Kliś – absolwentka anglistyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz kierunku produkcji filmowej i telewizyjnej Uniwersytetu Walijskiego (University of Wales) w Wielkiej Brytanii, kliknijcie tutaj: Anna Kliś.

0 komentarze:

Prześlij komentarz