22 marca 2017

Odmładzanie starości

Skoro w pierwszy dzień wiosny za moją namową przeglądaliście (?) szafy (kliknijcie tutaj: Moda wiosna 2017), to teraz nadszedł czas, żeby coś z tych szaf ubrać i pójść "w miasto". Tylko po co?

Ja, na przykład, wybrałabym się do jakiejś siłowni, ale tylko po to, żeby przekonać się, jaka jest średnia wieku osobistych (personalnych) trenerów. Taki osobisty trener każdej z nas by się przydał.

Na razie chcę Was namówić na spotkanie z wrocławską kulturą, która jak Was zapewniałam ma się dobrze, kliknijcie tutaj: Czy kultura jest obecna we Wrocławiu?

Tym razem proponuję wieczorną wyprawę do CIA, czyli do Centrum Inicjatyw Artystycznych, na spektakl "Żegnaj kotku", który będzie w piątek 24 marca o godzinie 20. Spektakl jest o kobietach, ale nie tylko dla kobiet! To chyba będzie coś zwariowanego, a ja lubię szaleństwo, kliknijcie tutaj: Centrum Inicjatyw Artystycznych w marcu. A może wolicie coś w stylu retro? 31 marca będzie spektakl "Serwus Fryderyk". Bohaterem nie jest Chopin tylko Fryderyk Jarosy, a wokół niego tańczą: Hanka Ordonówna, Mira Zimińska, Zofia Terné i Stefania Grodzieńska.
 
Niestety nie mogę Was namawiać na indywidualną wyprawę do CIA, bo ten przybytek kultury mieści się naprzeciwko siłowni przy ulicy Tęczowej (kliknijcie): Lokalizacja CIA oraz tutaj: Klub Sportowy "Tęcza". Jeszcze jakiś osobisty trener mógłby Was do siłowni zaciągnąć i co wtedy? Najlepiej wybierzcie się do CIA dużą grupą. Bilety ulgowe do CIA są po 15 zł, a normalne 20 zł. Rezerwacja : +48 666 533 665 lub cia@cia.wroclaw.pl. Tylko kto tym się zajmie, kochane Popowiczanki? 

Jeśli nie macie ochoty na odmładzanie się w CIA, to może wolicie spektakl we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, kliknijcie tutaj: Hopla, żyjemy!  Oto, co o tym spektaklu można przeczytać na stronach teatru (kliknijcie: Hopla, żyjemy! ):

"Niejako rehabilituje starość. Mówi, że ten okres ludzkiego życia jest równoprawny z innymi. Przywraca starości jej godność. Mówi o prawie każdego człowieka do przeżywania życia w pełni, aż do jego końca. Domaga się szacunku dla ludzi starych i uznania ich prawa do miłości duchowej i fizycznej. Autorka mówi, że miłość jest podstawowym elementem ludzkiego życia, że jest potrzebą, która istnieje w każdym z nas niezależnie od wieku, płci czy orientacji seksualnej, że jest wartością, dzięki której życie nabiera sensu, że jesteśmy nawet skłonni poświęcić dla niej to, co najcenniejsze – nasze życie.

To wspaniała zachęta dla nas seniorów, żeby taką postawę wcielać w życie. Spektakl będzie grany w dniach 30 marca - 2 kwietnia 2017, godz. 19:15. Prapremiera była w roku 2012.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza