30 marca 2017

Kibicujmy NGO w Wojnowicach

Uwaga! Rajd przeniesiono na 13 maja 2017.

Seniorzy z wrocławskich organizacji pozarządowych, zapomnijcie ile macie lat i szykujcie się do udziału w pierwszym integracyjnym rajdzie wrocławskich organizacji pozarządowych i do grillowania w Wojnowicach. Będzie super!

Jestem przekonana, że pamiętacie ten wpis, kliknijcie: Smaki współpracy - Wrocław miastem dialogu. Ale czy przeczytaliście w nim ten załącznik, kliknijcie tutaj: Smaki współpracy? Jeśli tak, to zapewne zwróciliście uwagę na plan imprez dla organizacji pozarządowych podany na stronie 6. Przed nami pierwsza  (druga?) impreza z cyklu zaplanowanego na ten rok, kliknijcie tutaj: Rajd wrocławskich NGO.

Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Sektor 3 oraz Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN. Do wyboru są dwie trasy: piesza (ok. 20 km) i rowerowa (ok. 40km). Rajd odbędzie się 8 kwietnia br. w godzinach od 9 do 17. Za trasę pieszą odpowiada Sektor 3, kliknijcie tutaj: Sektor 3 , a za rowerową Stowarzyszenie Sportu FAN, kliknijcie tutaj: FAN.

Mnie najbardziej podoba się trasa piesza ok. 20 km od Zamku w Leśnicy parkiem w kierunku wieży ciśnień znajdującej się w Lesie Mokrzańskim, a potem do pętli autobusowej linii 137 skąd szlakiem dochodzi się pod boczną bramę parku przy Zamku na wodzie w Wojnowicach.

Ja tę trasę znam. "Zaliczyłam" ją w dwóch ratach.  Pierwszą ratę od pętli autobusu 137 do parku zaliczyłam dawno, dawno temu. Drugą ratę zaliczyliśmy wspólnie dzięki Danie w maju 2015, kliknijcie tutaj: Spacer do Lasu Mokrzańskiego - maj 2015 oraz tutaj: Zimową porą w zamku. W grillowaniu też mamy doświadczenie, zobaczcie zdjęcie powyżej i kliknijcie tutaj: Mistrzostwa w grillowaniu. Zatem ta plenerowa impreza jest w sam raz dla nas.

Rajd jest dla członków wrocławskich organizacji pozarządowych. Będzie to okazja na poznania się na wzajem. Organizacje pozarządowe mają swój portal, kliknijcie tutaj: Portal NGO.

Popowiczanie, czy wyślemy na rajd jakąś swoją silną reprezentację? Trzeba tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy, kliknijcie tutaj: Formularz. Możemy do Zamku w Wojnowicach dojechać własnym samochodem i wziąć udział tylko w ognisku.

Warunki udziału:

 • opłata 5 zł od osoby, w ramach niej zapewniamy ognisko, pieczywo, dodatki (ketchup, ubezpieczenie NNW),
 • we własnym zakresie kiełbaska, napoje i inne sałatki :)
 • zgłoszenie uczestnictwa poprzez deklarację udziału w wydarzeniu na facebook-u oraz formularz,
Organizator posiada ubezpieczenie OC. W przypadku opadów deszczu wydarzenie zostanie odwołane, informacje będą podane na stronach organizatorów.

Z ostatniego spaceru po Wojnowicach zapamiętałam bardzo agresywne kaczki. Bądźcie ostrożni i na wszelki wypadek weźcie kanapki dla kaczek, bo one są bardzo żarłoczne. Niestety nie mogę znaleźć zdjęć tych kaczek w swoich zbiorach w komputerze. Zamiast tego jest link do Wojnowic, kliknijcie: Wojnowice.

Postscriptum. Właśnie dostałam mail od czytelnika, że kaczek nie wolno karmić chlebem.

2 komentarze:

 1. Właśnie dostałam mail od czytelnika, że kaczek nie wolno karmić chlebem.

  Popowiczanka

  OdpowiedzUsuń
 2. Kaczki nie trawią pszenicy. Dlatego osobno karmi się w gospodarstwie kaczki i kury. Gdyby kaczki zjadły karmę dla kur to by po prostu zdechły. Spotkałem się już z takim drastycznym przypadkiem.

  OdpowiedzUsuń