10 sierpnia 2017

Drogi do Wrocławia

Halina Okólska, kierowniczka Muzeum Historycznego (oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia), przeprowadziła wywiady z 35 mieszkańcami Wrocławia dotyczące ich losów rodzinnych, które zakończyły się osiedleniem we Wrocławiu. Zebrane materiały (prywatne zdjęcia, pamiątki osobiste itp) są prezentowane w Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w Ratuszu, kliknijcie tutaj: Wystawa Drogi do Wrocławia. Wystawa będzie czynna do 3 września 2017.

Wypowiedzi mieszkańców miasta zilustrowane zdjęciami i dokumentami zostaną wydane w formie katalogu, prawdopodobnie na zakończenie wystawy (promocja książki - 24 sierpnia 2017 roku).

Wystawa mieści się w Ratuszu w Patio i niestety "zalewa ją", gdy pada mocny deszcz. Wtedy wystawy nie można oglądać. Tak stało się w niedzielę 23 lipca. Ala i Popowiczanka obejrzały tylko w holu afisz, gdy wracały ze śniadania z mistrzem, kliknijcie: Śniadanie z Wyspiańskim.Wystawa "Drogi do Wrocławia" była zamknięta z powodu wcześniejszej ulewy.

Halina Okólska była kuratorem wielu wystaw we Wrocławiu, kliknijcie tutaj: Halina Okólska. Była kiedyś nominowana w plebiscycie "Wpływowa Kobieta Dolnego Śląska". Czy pamiętacie ten wpis, kliknijcie: Wpływowa Kobieta 2016 - to nie ja!?

Może niektórzy z Was swoje korzenie mają we Lwowie. Czy znacie strony internetowe, którymi administruje nasz Konrad? Kliknijcie tutaj: Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Myślę, że każda z nas Popowiczanek ma stare rodzinne zdjęcia. Mogłybyśmy stworzyć i opisać nasz portret rodzinny - napisać sagę Popowiczan. Co Wy na to?

0 komentarze:

Prześlij komentarz