24 października 2017

Wieści od czytelnikówPopowiczanka znowu musiała się zastanawiać, czy światem rządzi przypadek czy nie. Jak wiecie, jej się wydaje, że nic nie dzieje się przypadkiem.

"Bojurek" z radością napisał do Popowiczanki, że 10 kwietnia 2018 w Narodowym Forum Muzyki będzie galowy występ Mazowsza z okazji 70-lecia powstania tego wspaniałego zespołu.

Dwa dni później Popowiczanka dostała od Hani z Krzyków dwa zdjęcia z Płocka, a na nich figura Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Hania zachęcała do zwiedzenia muzeum. Mira i jej wspólne z mężem Tadeuszem Sygietyńskim dzieło Mazowsze!!! I co Wy na to?

"Bojurek" to ten, który stale Popowiczance zdjęcia przysyła, kliknijcie: Mural w obiektywie Bojurka. Hania to znana wolontariuszka i uczestniczka wielu warsztatów, kliknijcie tutaj: Dla dojrzałych studentów oraz tutaj: Akademia Leonarda da Vinci.

Oto zdjęcia od Bojurka z ostatniej wycieczki z Irkiem do Niemiec (kliknijcie, żeby zdjęcia powiększyć):Mira Zimińska-Sygietyńska - aktorka, pieśniarka, reżyserka, pedagog - urodziła się w Płocku w roku 1901. O jej dorobku artystycznym możecie poczytać tutaj (kliknijcie): Mira Zimińska-Sygietyńska - Culture.pl.

Muzeum Mazowieckie w Płocku to najstarsze polskie muzeum - powstało w roku 1821. Jest nazywane muzeum secesji ze względu na największą ekspozycję poświęconą secesji. Muzeum mieści się w kilku budynkach, kliknijcie tutaj: Muzeum Mazowieckie w Płocku. Zanim do muzeum wybierzecie się, możecie obejrzeć filmy, kliknijcie: Video - relacje filmowe lub zdjęcia (kliknijcie): Galeria zdjęć.

Mazowsze występowało w NFM w kwietniu 2016. Może jeszcze raz przeczytacie ten wpis, w którym są piękne zdjęcia i linki do nagrań z występów  Mazowsza, kliknijcie: Mazowsze czy Śląsk?

Uwaga. "Bojurek" bilety na Mazowsze już kupił w NFM!

0 komentarze:

Prześlij komentarz